| Last2012 a întrebat:

Cum sa-mi fac curaj sa ii spun unei fete de la mine din liceu ca imi place de ea? Eu sunt clasa a XI-a, ea este in clasa a IX-a.

Daca ma fac de ras?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Nu te faci de ras. In felul acesta, ii arati ca o placi, ba chiar o iubesti, nu ca altii, pe messenger. Asa, isi va da seama ca o placi/iubesti. Totusi, poti sa o iei intr-un colt, si sa ii spui care sunt senitmentele tale pentru. ea. Sau ce stimti tu pentru ea. Pe moment iti vine inspiratia. Doar nu te panica.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nu-i o zeita, nu-i vreo printesa. Vorbeste tot limba romana, foloseste probabil acelasi jargon ca si tine, deci orice i-ai spune, poti sa fii sigur ca sunt cuvinte pe care le-a mai auzit, deci nu vad de ce te-ai face de ras. happy Ca sa iti faci curaj, gandeste-te ca pana si ea are nevoie la toaleta, pana si ea are o respiratie neplacuta dimineata, pana si ea face matreata si ghici ce...pana si ea e om. Deci curaj, te duci direct la ea si o intrebi daca merge cu tine la un fil, sau la ce vrei sa o inviti tu. Care-i cel mai rau lucru care se poate intampla? Poate in cel mai rau caz sa spuna nu. Nu-i asa grav.

| Supps a răspuns:

Gandeste-te asa: nu ai nimic de pierdut, nu te faci de ras decat daca vorbesti cu ea in fata tuturor (o iei si tu deoparte), pe ea nu o poti pierde pentru ca nu poti pierde ce nu ai avut vreodata.

| Last2012 explică (pentru Supps):

Maine ma duc sa ii zic ce am pe "suflet". Daca zice DA sunt in al 9lea cer, daca zice NU asta e, mai sunt fete.

| Supps a răspuns (pentru Last2012):

Asta da atitudine, felicitari, in lumea asta daca nu intinzi mana sa iei ceea ce vrei, nu o sa pice din cer asa, din senin.

| Kramerwalt a răspuns:

Au dreptate nu esti in situatia mea sa fiu indragostit de profesoara de fizica de 40 de ani! sa fim seriosi esti barbat ce naiba dar fii atent sa te placa si ea si daca te refuz(50% sansasi 50% sa zica da)nu-i mare paguba amice mai sunt fete!