| CristiRapsu a întrebat:

Salutare.Am o intrebare. Unei fete din clasa mea ii place de mine si suntem prieteni de foarte mult timp.Dar mie imi place de alta fata si nu stiu cum sa-i spun fara sa o ranesc.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| loveyouidiot a răspuns:

Eu voi raspunde din perspectiva fetei....pentru ca si mie mi s-a intamplat sa plac foarte mult timp un baiat care placea pe altcineva. Daca te place cu adevarat, nu va renunta la tine orice i-ai spune sau face. Va continua sa te placa indiferent daca tu vei fi impreuna cu altcineva sau nu. Gandeste-te bine, pentru ca la un moment dat e posibil sa-ti dai seama ca ai facut o greseala respingand-o si vei regreta, iar ea e posibil sa nu te mai placa atunci. Ai putea sa-i spui ca din pacate, nu poti sa-i ordoni inimii, dar ca ai fi foarte bucuros sa ramaneti prieteni in continuare, ca e pacat sa stricati o astfel de prietenie. Mult succes!

4 răspunsuri:
| VampireBlood a răspuns:

Din moment ce fata te place, iar cea pe care tu o placi nu, eu zis că o alegi pe ea.

| CristiRapsu explică:

Multumesc mult de raspunsuri chiar m-ati ajutat happy

| Razvan_Popescu_Denis_1997 a răspuns:

Nu fi fraier sa renunti la fata care te place doar ca tie iti place de alta care poate nici nu stie ca existi... oricum e doar sfatul meu happy

| UngUrU777 a răspuns (pentru Razvan_Popescu_Denis_1997):

Frate daca o cunosti asa bine si e frumoasa, pastreazo cine stie cum e cealalta dar daca nu, nu te feri sa-i spui finut ca tot acolo ajungi!