| Kristinake a întrebat:

Cum sa-mi fac curaj si sa-i spun mine unui baiat care l-am refuzat ca il plac? Tinind cont ca suntem in clase paralele, si eu sunt foarte timida, si treaba e ca nu mi'ar placea sa afle toata clasa.

Răspuns Câştigător
| Binevoitor a răspuns:

Salut Cristina,

Nu ii spune ca il placi, arata-i, da-i indici. Fa-l sa alerge el dupa tine, daca te oferi pe tava crede-ma ca o sa ii pici sub nivelul lui si o sa scada atractia. O sa pari mai interesanta daca ii dai indici decat daca ii zici "Sti, imi place de tine". Odata ce i-ai zis chestia aia, nu mai are pentru ce sa lupte el va sti ca tu il placi si te poate avea oricand. Dar daca ii dai indici si ii areti (nu ii spui) ca il placi il faci confuz si vei deveni mai interesanta in ochi lui iar un lucru interesant e mai valoros.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Rinorac7928 a răspuns:

Pai daca te duci direct la el glonte marea majoritate o sa isi dea seama asa ca dupa ce scapati de la scoala te duci dupa el
Timiditatea nu mie straina pentru ca nici eu nu sunt tocmai cea mai tupeista persoana asa ca stiu prin ce treci
daca incerci sa ii spui totu pe negandite e posibil sa ii spui vreo prostie sau sa te blochezi sa ca iti pui in minte cam ce trebuie sa ii zici
toate simturile o sa iti spuna sa iti spuna sa nu faci chestia aia dar tu trebuie efectiv sa le ignori pe toate, treci ca prin branza, sau daca vrei sa iti spun asa, nu mai gandi retine doar ce ai de zis si foloseste un minim de gandire, nu te mai gandi ca ce s-ar intampla daca.
sau daca vrei fa rost de ID lui de messenger si explica-i situatia pentru ca pe internet este mult mai usor iar apoi invita-l la o plimbare pentru a va alinia gandurile cum s-ar zice
bafta happy

| JensenB a răspuns:

Ii spui in liniste undeva unde sunteti numai voi doi.