| angelina_1424 a întrebat:

Cum sa scapi de gelozie sau incredere cum sa fac sa am mai multa incredere in partener?
De gelozie nu stiu daca se poate scapa dar macar sa nu o mai am. Din ce cauza sunt geloasa?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand te vei indragosti cu adevarat, nu vei mai fi geloasa. Gelozia o ai fiindca iubirea este mai mica decat egoismul tau.

| UninspiredName a răspuns:

Gelozia e un fel de boala, dar daca esti geloasa asta poate fi ori din cauza lui pentru ca se invarte cu prea multe fete, ori din cauza faptului ca tii prea mult la el si asta ar fi destul de bine.si totusi, daca stii sigur ca tine la tine nu ai de ce sa fi geloasa. Ai putea pur si simplu sa te gandesti ca nu esti singura fata cu care ar trebui sa vorbeasca si sa preei fetele din jurul lui ca pe alti baieti. Si faza cu increderea...de obicei nu e bine sa ai incredere in oameni pentru ca majoritatea din ei te dezamagesc, asa ca, pentru a nu suferi tu, e mai bine mai putina increderebig grin

| cornel a răspuns:

Vezi si tu daca te iubeste mai intai. dupa aia vezi de ce esti geloasa.

| RUMBURAK a răspuns:

Esti geloasa pentru ca nu esti sigura pe tine si pe aturiile tale.pentru ca traiesti cu frica de a nu pierde pesoana de langa tine, de a fi inselata.deci traieste relatia mult mai deschis. si nu sufoca partenerul cu gelozia ta.gandeste-te ca esti superioara orcarei concurente posibile.

| gabytza387 a răspuns:

Pentru ca iubesti de asta dar trebuie sa aiba si o limita...big grindauneaza la un moment dat strika tot intr o relatie am patit o