| SweetPrinces a întrebat:

Cum sa scap de gelozie? el nu imi da motive sa fiu geloasa chiar deloc, si am incredere in el, dar tot degeaba nu stiu cei cu mine, un sfat pls sad multumesc

Răspuns Câştigător
| vladutzzz_2456 a răspuns:

Mai multe motive pot cauza o gelozie "absurda" in viata de cuplu: lipsa increderii in partener, iubirea, obsesia, orgoliul etc.
Daca tu zici ca el iti confera incredere, atunci nu vad de ce ai fi geloasa...
La urma urmei, daca va iubiti, tu esti cea mai importanta persoana pentru el si invers!
Sfatul meu: Lasa gelozia la o parte ca nu face decat sa strice intr'o relatie! Sau macar prefa'te ca nu esti geloasa, dar nici nu'i da de inteles ca e liber!
Sper ca ti'am fost de ajutor!happy

3 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Poate nu ai chiar o incredere serioasa in el, ia mai analizeazate si calmeaza-te ca va certati.

| HBK a răspuns:

Incearca sa-l privesti cu alti ochi, sa incerci ceva diferit fata de cum erai inainte, sa fii mai toleranta si sa nu ti se para o tragedie orice detaliu mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia exagerata arata ca nu ai incredere in tine, nu te apreciezi suficient, si de aici teama ca poti fi inlocuita foarte usor. Exista si posibilitatea ca persoana pe care o iubesti, nu iti da suficienta atentie sau nu te face sa te simti importanta. Tu trebuie sa faci un curs sau un sport cu care sa-ti umpli timpul si care sa te faca sa te simti importanta.