| Gogoasa24 a întrebat:

Cum scap de sentimentul de frica și timiditate de a face sex? Și ma simt ciudat știind ca altul a putut face cu fata asta și eu nu, vreau sa fac și eu dar mi e frica nu știu de ce ca nu se ridica, cum pot trece peste?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Până nu te căsătorești e mai bine să nu treci peste timiditatea de a face sex. După, cu cineva care te acceptă necondiționat, te iubește, e mult mai ușor

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil din cauza masturbarii excesive, sa nu mai ai erectii, sau sa simti placere.

| Gogoasa24 explică (pentru Violleta2022):

Și din cauza asta sa fie și problema de excitare, am fost la urologie și mi-a dat niște pastile și analize sa le fac după sărbători

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începe cu un preludiu lung, și cu lumina stinsă. Și beți amândoi ceva înainte, pentru curaj.

| Gogoasa24 explică:

Când eram mic am stat doar în casa și nu am avut contact cu fetele acum am 19 ani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gogoasa24):

Fiindca ai ajuns la varsta maturitatii si cu toate acestea ai asemenea temeri reprezentate prin sentimentul de frica și timiditate de a face sex, este indicat sa faci tot posibilul sa uiti de rusine si timiditate si neaparat sa iei legatura cu un psihoterapeut sexolog care sa te consilieze prin cateva sedinte pe aceasta tema. Sanatate!

| Gurgundu a răspuns:

De la parul din buric ti se trage!