| Absent a întrebat:

Cum scapati de frica de avion?big grin [ FUNDA ] + vot ( scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Care frica?
Linisteste-te.Cam asa eram si eu,inainte sa ma sui prima oara intr-un avion,aveam o teama care-mi cam strangea stomacul.
Am intrebat o prietena care mai zburase si stii ce mi-a spus?"pai,cum sa fie,te urci, iti gasesti locul, te legi cu centura si astepti.Pe urma,incepe sa se miste.Ti-aduci aminte de autobuzele vechi de la tara, care haraie si merg prin gropi? Asa face si avionul, cand pleaca de pe loc.Merge ce merge asa, si pe urma, te trezesti in aer.Pe urma, iti vine stewardesa cu bombonele!"
Si asa a fost.
Nu mi-a fost frica nici prima oara si niciodata pe urma.Si,te informez, am facut cele mai grozave fotografii din avion!
Succes!

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Imagineaza ti ca zbori cu elicopterullaughing)

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Depinde de compania de avion. Eu am zburat de la noi numa cu tarom si vreau sa zic ca nu am simtit niciun disconfort, decolare si aterizare nota 10. Acuma depinde si de vreme, goluri de aer,...
Am zburat si cu firme de top cum e fly emirates si pot spune ca imi parea rau ca drumul tinea atat de putin deoarece, fiecare pasager avea un display in tetiera plin cu filme HD (circa 100) televiziune, jocuri, documentare, discografii intregi, etc. nu aveai timp sa te plictisesi si nici nu te mai gandeai daca iti este frica sau nu... Si eu am crezut ca sufar de frica de avion pana am zburat prima data, si am avut norocul ca totul sa decurga perfect. Acuma chiar imi face placere sa zbor cu avionul.

Este doar o frica de necunoscut, dupa ce faci pasul respectiv frica dispare.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Emirates_777_Economy_seats.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Emirates_business_class_A380.jpg

| sexualitate_2725 a răspuns:

Te arunci direct din el sa vezi ca nu o sa iti mai fie frica de nimic