| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de rusinea de a te dezbraca in fata lui?
1. faceti dragoste cu lumina stinsa(dar nu exagerat de intuneric in camera)
2.il legi la ochi?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu e persoana potrivita pentru tine daca iti este rusine sa te dezbraci in fata lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil vei scapa de acest sentiment de rusine doar practicand petting-ul "progresiv" in care sa te dezbraci putin cate putin an de an si peste 2-3 ani cand vei deveni majora sa reusesti sa-i delectezi ochii cu corpul tau nud. Deocamdata te comporti ca o fetita imatura. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ati hotarat sa faceti sex, nu este nicio rusine sa te dezbraci in fata lui.

| seth2016 a răspuns:

Depinde cat de OK esti cu corpul tau. Daca nu te poti uita dezbracata in oglinda la tine ia-o incet si treptat. Incepe singura in fata oglinzii, de exemplu, ca sa te desensibilizezi.

Rusinea e pacatoasa si se invata in copilarie. Nu trece pocnind din degete, daca s-a instalat de atunci.

Daca e ceva simplu, de exemplu nu-mi place cum arata nu stiu ce la mine, cel mai simplu este sa expui acea parte prietenului tau si sa-l lasi sa-si dea cu parerea. Mai mult ca singur va spune ca ii place.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie rusine. El te iubeste asa cum esti. In acel moment o sa scapi de rusine, crede-ma.

| Banita_Carmen_1989_kDK4 a răspuns:

Mai simplu poarta un tricoul larg negru cu imprimeu(sau ce culoare si model vrei) evident fara altceva in timpul actului. O sa te simti mai ok. Si cute!