| Acadeeeaa a întrebat:

Cum se numeste fenomenul ala in care baietii se uda noaptea cand dorm sau ceva de genu?
Funda

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

thinking Adica sa faca pipi pe iei? nu stiu de ce fenomen zici tu, dar nu am mai avut fenomenul asta de la 3 ani.
Poate te referi la polutie (sau ceva de genul ) cand le iese sperma din penis, am patit si eu asta odata era ciudat straight face o aveam fleasca da iesea din ea, ciudat, s-au m-am masturbat eu si nu am stiu de la oboseala lol.

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poluție nocturnă sau ejaculare în somn.
Baftă!

| wildthing a răspuns:

Polutie...dar de ce esti tu asa curioasa?

| Dash a răspuns:

Vis umed big grin

| sebastyancuidiny a răspuns:

Ejaculare nocturna, cred ca la asta te referi.
La pubertate, organele genitale se pun in funcţiune şi activitatea lor este crescută. Ca şi consecinţă a acestei activităţi crescute a organelor genitale, apare şi producţia crescută de spermă, astfel încât o parte din spermă acumulată, este firesc să fie ejaculată în timpul erecţiilor nocturne. Băieţii tineri după ce au inceput pubertatea dar si barbatii in floarea varstei, au in mod regulat, de la 3 la 5 erectii pe parcursul intregii nopti, in timpul somnului. Durata lor este de in jur de 20-30 minute fiecare.
Ejacularea nocturna este un semn ca, din punct de vedere sexual, "functionezi" sănătos, exact cum trebuie.
Tensiunea sexuală acumulată poate fi eliberată prin diferite activităţi, sperma acumulată se eliberează prin ejaculare. Atata timp cât sperma nu este ejaculată prin act sexual sau masturbare, apar aceste normale emisii nocturne de sperma. Este un fenomen cat se poate de normal, in cazul abstinentei, mai ales in perioada adolescentei care este un varf in ceea ce priveste activitatea hormonala si acumularea tensiunii sexuale, in lipsa unei descarcari (la propriu si la figurat) prin act sexual.

| dyyva a răspuns:

Se numeste vis umed=atunci cind baiatul fara a fi constient in timpul somnului ejaculeaza

| AndyArtist a răspuns:

Ejaculare nocturnahappy se intampla cand ai o fantezie sau ceva de genu'. Hai cu funditatongue

| panasonic7 a răspuns:

Nu stiu cum se numeste, dar pe la varsta de 13 ani cand dormim ne dam drumul, adica devenim fertili happy

| Dreamz a răspuns:

Foarte simplu: pipi.

| Nyghtshadow a răspuns:

Emisii nocturne sau polutii nocturne

| AmphetamineGirl a răspuns:

Se excita tongue
adica au "vis umed"

| Lenesu a răspuns:

Vise umede.