| HappyGrumpy a întrebat:

Cum se numeste momentul in care un baiat virgin se masturbeaza (isi face laba prima oara cu mana) si incepe sa-si decaloteze preputul, largindu-se, si dezlipindu-se, poate daca este chiar fortat se si rupe, (proces dureros in cazul meu). Dar nu face sex cu alta persoana in timpul asta. (deci nu se numeste dezvirginare)

Răspuns Câştigător
| komy1414 a răspuns:

E identic cu ceea ce face doctorul cand te ajuta daca ai fimoza (e o boala) dar nu are o denumire specifica. Si chiar daca nu o faci tu..la un moment dat se va decalota in timp singur glandul din cauza dezvoltarii. E o decalotare fortata. Aceasta ar fi denumirea.

| HappyGrumpy explică (pentru komy1414):

Multumesc pentru raspuns, deci mi-am rupt ata cam tarziu, de-aia a fost asa dureros, datorita voua am aflat in sfarsit ca am avut fimozalaughing macar o sa fiu un tata mai intelept daca informatia asta nu-mi mai foloseste acum.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

M-ai facut sa rad cu automutilarea!:)
Deci,nu cred ca momentul respectiv are vreo denumire specifica, este vorba de o faza in procesul de crestere, autocunoastere si maturizare, a fiecarui individ.
Te rog sa citesti putin si articolul de mai jos, posibil sa gasesti cateva mici raspunsuri:
http://pediatruldebuzunar.blogspot.gr/2010/09/decalotarea-la-baietei.html
In plus, te rog sa intri pe wikipedia.org si sa tastezi termenul "penis", vei gasi un material bogat in informatii si ilustratii, care mi-e greu sa cred ca nu te va lamuri complet.:)

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

N-ai cu cine greece... n-ai cu cine

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Mie imi pare dezghetat... poate nu stie sa caute bine pe net!
Incercam!happy
Te vad in fiecare zi cum te dai de ceasul mortii...si stiu.

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

laughing bine spus

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

De multe ori ma salvezi, crede-ma, habar n-ai!
Ieri cu "tampitii" a fost exact ce trebuia!laughing

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Nu că deja s-a umplut site-ul de tâmpiți.

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Da,bine ar fi sa fie doar trolli, la cata jale e, cred ca as fi in stare sa si rad...dar de cele mai multe ori e realitatea romaneasca.Si mor!

| HappyGrumpy explică (pentru greece12):

Ma bucur ca am reusit sa te amuz cu termenii mei picantihappy imi place sa mai destind atmosfera si e placut cand ai cu cine discuta, nu prea am timp sa caut ca ma captiveaza situl asta prea multhappy, si totusi am fost ocolit de trolli, asteptam si raspunsuri mai pe langa subiect, oare aia ocolesc intrebarile ortograrafice? se simt amenintati daca nu au in fata un text care nu pare scris cu picioarele? este un mare mister, trebuie studiat acest fenomen.

| greece12 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

happy
Plin de fenomene interesante si mistere, in jur, nu?happy
Continua-ti investigatiile, esti pe cel mai bun drum!

| Azµre a răspuns:

Se cheamă fimoză.

| HappyGrumpy explică:

Pe mine m-a durut, si dupa m-a usturat cam 2 saptamani, cateva zile am lasat-o moale, apoi am continua cate putin si tot asa. si banuiesc ca si pe altii i-a durut. Dar cum se numeste procesul daca nu e circumcizie, nici dezvirginare ce e? automutilare?