| Marbella188 a întrebat:

Cum se poate rupe un prezervativ in timpul actului sexual? si ce sa faci dupa, daca acesta s-a rupt?
exista sanse sa se rupa si tu sa nu-ti dai seama? sa nu observi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca prezervativul folosit are marimea corespunzatoare, incat sa fie cea care se potriveste perfect pe grosime penisului pe care urmeaza sa fie montat, acel prezervativ NU se va rupe daca va fi montat conform indicatiilor precizate de producator. Se considera ca probabilitatea de a se rupe dispare in cazul in care NU ramane niciun pic de aer, prezervativul sta fix/nemiscat, este perfect intins fara a exista cute sau botituri si NU se roteste si nici NU aluneca incat sa fie ''pierdut/indesat'' in vagin. Pentru a intelege cele explicate acceseaza urmatoarele filme tematice, educationale,; https://www.youtube.com/watch?v=7ttIps26C2A; Https://www.youtube.com/watch?v=joM4SGZpLNo&t=3s

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Atunci cand partenera nu este uda cum trebuie acolo jos si in anumite pozitii prezervativul se poate rupe, dar si cand acesta nu e lubrifiat cum trebuie.
Sunt sanse sa se rupa si tu sa nu-ti dai seama.

| Vaicedilema a răspuns:

Depinde poate avea un defect de fabricație, sau să fie înțepat de părul pubian mai ascuțit (după ce te razi și dacă nu e lubrifiat bine locul.