| Deanme a întrebat:

Cum simtit dragostea? Cum simtiti atunci cand iubiti pe cineva?

13 răspunsuri:
| dαɴЗ a răspuns:

Ca o diaree.

| MicroCip a răspuns:

Ea provine din inima numa persoana care o are o simtewinking

| Deanme explică (pentru MicroCip):

Da o simti dar in ce fel o simti tu atunci. Eu ma simt fericit, puternic si as sta totimpul cu aceea persoana.

| nice67 a răspuns (pentru Deanme):

Inca nu a aparut adevarata iubire, va urma.
iubirea este singur sentiment etern pe pamant. Iubirea iti da aripi, te orbeste dar iti umple cel mai mare gol al vietii. Fara ea am fi 'goi', si lumea ar parea ciudata si dureros inconjurata de singuratate. Se spune ca dragostea trece prin stomac, dar atunci cand iubesti iti piere tot cheful de mancare. Se naste dorul. tristetea, cauzata de distanta persoanei iubite, amintiri care iti inunda mintea si asteptarea (nerabdarea s-o vezi a doua zi), acei fiorii care te imbata de fericire...

| Satanique a răspuns:

Ne simtim ca niste kıkati ıntre brazi...

| Brâncuşi a răspuns:

Este ceva foarte fain, nu pot descrie in cuvinte, stiu doar ca iubesc si simt uni fluturii in stomac.

| Ella3133 a răspuns:

Ma gandesc mereu la tipu respectiv.iar cand il vad simt ceva in stomac.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Aiurea...Ma gandesc numai la persoana respectiva si nu sunt atenta mai la nimic...am o privire visatoare(cei din jur spun ca ma uit in ''gol'')si simt un fel de fluturasi in stomac si ca plutesc.ce crezi? la tine poate fi asa?

| Deanme explică (pentru vnvrgvskjdv):

E nu am simtit niciodata fluturasi, dar ma simt fericit, puternic. Ca si la tine ma gandesc la acea persoana.

| Stephh a răspuns:

E ceva frumoshappy.Un sentiment de nedescris.Te gândeşti numai la persoana aceea..ai fluturaşi'' etc

| Myrru a răspuns:

Eu ma gandesc mereu la acea persoana, as vrea sa fim tot timpul impreuna, cand ma gandesc la el si cand il vad simt ca imi sare inima din piept, nu mai adud pe nimeni si nimic gandinduma la el... e greu de descris in cuvine ce e iubirea adevarata pentru mine...

| karinyyyyy a răspuns:

Dupa parerea mea dragostea este cel mai frumos si complet sentiment.Este un sentiment care nu tine de varsta, de inaltime sau de greutate. Dragostea este un sentiment minunat si atunci cand il simti ti se inunda sufletul de fericire.Si se spune ca atunci cand iubesti cu adevarat esti orb pentru ca se spune ca dreagostea e oarba si de aceea este mereu acompaniata de nebunie.

| Zoran95 a răspuns:

Ai fluturasiwinking... daca nu stii ce sunt aia.....este un sentiment care il simti in stomac, cand il simti acel sentiment, te'ai indragostit cu adevarat happy