| Luannah a întrebat:

Cum stii daca ai un orgasm?In timp ce fac sex simt la un moment dat o placere de-mi vine sa ma stramb din fata sa inchid ochii,sa gem de mor.Ala e orgasm?Orgasm poti sa ai doar cand faci sex?Ce simti mai exact?Daca da,si ai orgasm nu cand faci sex,ce simti?Daca te masturbezi poti avea orgasm?

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Iti dau un raspuns necopiat de pe nu stiu unde si simplu:
Orgasmul este punctul de varf al excitatiei unei persoane, la barbati este de un singur fel, la femei de 3 feluri. La orgasm se poate ajunge prin stimularea continua a organelor genitale, adica atunci cand faci sex sau te masturbezi, pentru barbati, clasica LABA, la femei este de 3 feluri, clitoric, anal si vaginal, fiecare obtinandu-se prin stimularea zonelor respective (cred ca iti dai seama ce si cum).
Senzatia este ceva de genul care l-ai descris tu, batai ale inimii rapide, respiratie neregulata, flexarea( daca am spus bine, este atunci cand te intinzi sau te incovoi si iti incorzi muschii ) urmate de o relaxare si spasme musculare.
Starea mentala conteaza foarte mult in drumul spre a obtine un orgasm, considera-te norocoasa ca poti avea, multe femei nu reusesc pentru simplul fapt ca pornesc cu o idee negativa happy

9 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Salutare.
Orgasmul este un moment de maximă plăcere pe care îl simți când ești stimulată sexual pentru destul timp, cu destulă intensitate. La femei excitația crește progresiv pe parcurs ce faci dragoste și la un moment dat simți un fel de explozie de plăcere care îți cuprinde tot corpul. Dacă ai să fii atentă ai să remarci că senzația e însoțită de contracții repetate care cuprind musculatura de acolo jos. După orgasm te simți lipsită de energie, cu corpul slab, uneori ți se face somn. Ceea ce descrii tu poate să fie un orgasm. Și bărbații au orgasm, la noi însă este însoțit de ejaculare.
Orgasm poți avea când faci sex oral, vaginal sau în alte moduri, dacă ești stimulată așa cum îți place ție. Poți experimenta prin masturbare de una singură, într-un moment relaxant, de exemplu când faci duș sau când te bagi în pat. Trebuie să-ți umezești două degete și să te joci cu clitorisul tău pentru început, așa cum îți face plăcere. La un moment dat vei simți același val de plăcere intensă, un orgasm, pentru că da, poți avea orgasm și de una singură, prin masturbare și se simte aproape exact la fel. Unele fete pot să aibă orgasm doar clitoridian, prin masarea clitorisului prin masturbare, altele însă spun că este mai plăcut orgasmul pe care îl au când fac dragoste cu partenerul.
Încearcă să-ți descoperi și tu corpul, să vezi ce-ți face plăcere, îți va fi de folos.

| VadTot a răspuns:

Stii senzatia aia dupa ce te usurezi si abia mai putea tine pe tine? Asa te simti si cind ai un orgasm! Cati ani ai?

| push2gl a răspuns:

Orgasmul (climax sexual, juisare) este rezultatul final apărut ca răspuns al activității ciclice din timpul actului sexual și poate fi obținut de ambii parteneri. Orgasmul este caracterizat ca o plăcere fizică intensă, controlată involuntar de sistemul nervos autonom. El este acompaniat de contracții ciclice rapide ai mușchilor pelvini inferiori, care înconjoară organele genitale și orificiul anal. Orgasmele sunt de asemenea frecvent asociate cu alte reacții involuntare, incluzând spasme musculare în diverse zone ale corpului, stare de euforie generalizată și vocalizare involuntară.
Orgasmul este obținut prin stimularea directă a penisului sau clitorisului, de diverse durate de timp. Această stimulare poate fi realizată prin contact sexual penetrant sau nepenetrant, masturbare (stimulare cu ajutorul mâinilor), sex oral, vibrator, alte jucării erotice sau prin electrostimulare. Astfel, prin orice tip de stimulare a penisului sau clitorisului se poate obține ca rezultat orgasmul. Orgasmul poate apare și prin stimularea altor zone erogene, sau în absența stimulăriii fizice, prin stimulare psihologică, precum și ca poluție nocturnă sau "vis ud"
http://ro.wikipedia.org/wiki/Orgasm
funda?

| ateu123 a răspuns:

La femeii sunt mai multe feluri de orgasm,orgasm cand sa masturbat cu vibratorul ( cel mai des ),orgasmul cand o face in grup,orgasmul cand naste,orgasmul cand vede banii asta e cel mai important, orgasm cand gaseste alti fraier care sa le intretina, orgasm cand gasesc un mos si ala moare si ramane cu averea lui vezi tu voi femeie sunteti foarte orgasmice si materialiste

Răspuns utilizator avertizat
| ateu123 a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Da ai dreptate

| alex16tm a răspuns:

Ala e

| SelenaAdina a răspuns:

Da. Acesta este orgasmul. Orgasm obtii cand faci sex sau cand te masturbezi. Eu simit o tensiune, o presiune, acel moment in care nu m-am usurat de mult timp si ma relaxez atunci cand o fac. Daca vrei sa vorbim mai mult despre acest lucu dai add la idul adina_selena