| BestOfTheBest a întrebat:

Cum te-ai cunoscut cu actuala/actualul?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Iti repostez ce am scris intr-un alt post iarasi happy

Mi-am cunoscut partenera din intamplare pe hi5 am vazut un comentariu ridicol dat de un prieten al meu si am comentat si eu spunandu-i ca nu e adevarat ce a spus respectivul apoi am mai vb cu ea prin chat-ul de pe hi5 abia dupa vreo 2 saptmanani am bagat-o in seama. Chiar nu vroiam nimic de la ea pur si simplu sa fim amici. Am hotarat sa o scot afara sa o cunosc si i-am zis la misto, hai sa iesim la o cina romantica in doi pe malul unei ape. Zis si facut am iesit afara, si am dus-o la o cina romantica pe malul unei ape intr-o seara cu cer instelat :X... e aa ramas surprinsa de absolut tot. Am dus-o acasa, era inca in stare de soc cum s-ar zice nu stia ce sa zica si ce sa faca. Am mai iesit apoi dupa 3-4 zile, in care am vb mai mult la telefon, eu fiind plecat din oras. Am iesit ne-am plimbat nu i-am zis nimic ca vreau sa fiu cu ea sau ceva pana aproape de sfarsit sa o duc acasa m-am oprit intr-un parc, am pus o melodie de dragoste si am dansat cu ea, si atunci i-am spus ca o plac si daca vrea sa fie cu mine.
Nu mi-a zis nimic atunci am dus-o acasa, si la scara am sarutat-o eu am intors spatele si am plecat, apoi am primit mesaj de la ea ca s-a indragostit de mine. Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ( 3 ani de zile )
La 6 luni i-am daruit un lantisor cu 3 pandantive, bagat intr-un cufar, si cufarul intr-o cutie mare cu nisip laughing. Cele 3 pandantive erau, un peste, o stea si o inima, ceea ce semnifica ca i-am daruit inima mea intr-o seara cu cer instelat pe marginea unui lac.
Apoi la 2 ani am cerut-o de sotie blushing... punand inelul intr-un ou kinder pe care l-am desfacut cu grija si am scos jucaria si am pus inelul. A fost un soc blushing.
Asta e povestea mea de dragoste!

Acum legat de fata perfecta eu tocmai am gasit-o, o fata destepata cu capul pe umeri deschisa la discutie, iubitoare, ascultatoare, sincera! Fizic este o tipa slabuta, inalta 1.75, cu craci misto laughing, este frumoasa mea :X.
Continuare? pai sa vedem... mai avem de trait nu? Inca suntem impreuna si o sa fim mereu. Orice ar fi eu o iubesc si ea ma iubeste, mai mult de atat ce as mai putea spune?

21 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Intr-un bar

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Prin fostul meu prieten.laughing. Adica. i-a cerut idul si eram fb prieteni, si dupa am ajuns sa fim impreuna.happy

| CaritaDeAngel a răspuns:

Era sa dea cu masina peste mine! big grin

| SmRpT a răspuns (pentru CaritaDeAngel):

Foarte tarelaughing

| noname29 a răspuns (pentru CaritaDeAngel):

Cu ce masina? era de firma? daca nu degeaba sad

| alexro93 a răspuns:

In cafeneabig grin

| drhotzu a răspuns:

Pai eu am cunoscut-o pe net "fratica" laughing)
jucam whist pe 2-10, si era 4 juma dimineata, si tot faceam glume si era cu d`astea **** si glume ca intre baieti, pentru ca dupa ceva alcool eu am citit ions in loc de id-ul ei pe care nu o sa il postez aci big grin...
si ea saraca se tot chinuia sa imi explice stii ca sunt fata, si eu: da coi cum sa nu te cred eu pe tine straight face
si pana la urma ne-am mai intalnit pe acolo de cateva ori si intr-un final am facut schimb de id-uri de mess ca nu mai putea de nervi si sa vad ca e fata laughing).
si dupa 1 saptamana de la treaba cu web-ul ne-am vazut la o "bere"... chiar asa am invitato la o bere rece ca am zis ca uite esti fata te cred dar hai la o berica in centru happy si cum se spune the rest is history. acum avem 4 ani si jumatate de cand suntem impreuna si locuim sub acelasi acoperis de 3 ani. si toata lumea spune ca suntem cuplul perfect... si toti ne dau ca exemplu, si stii ceva acum daca stau si ma gandesc mai bine da suntem facuti unul pentru celalalt, adica avem foarte multe lucruri in comun incat sa nu ramanem in pana de idei, dar destule diferente incat sa avem ce sa dezbatem big grin ne iubim foarte mult, dar in primul rand suntem prietii cei mai buni.
and the sex is mind blowing!
asa ca uite inca o demonstrare a faptului ca nu stii niciodata de unde te loveste in freza dragostea asta pacatoasa.
scuze daca am facut greseli dar ma grabesc destul de tare big grin

| PamPamPaaaam a răspuns:

I'm lonely and he is with a fuckin' ***! angryangryangryangryangryangryangryangry

| Bogdan009 a răspuns:

O am din nastere... daca iti dai seama la ce ma reger laughing)

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

La revelion

| noname29 a răspuns (pentru DistrugatorulDeVise):

Tu ma minti

| DistrugatorulDeVise a răspuns (pentru noname29):

Pariu că nu?

| noname29 a răspuns (pentru DistrugatorulDeVise):

Facem o lipeala?

| CaritaDeAngel a răspuns (pentru noname29):

Nu era draga de firma, o masina romaneasca, ca romanii isi permit majoritatea sa isi ia un bmw si sa il tina in parcare sau sa-l scoata la plimbare in zile cu 'soare'[majoritatea] fiecare ce isi permite, sa te lamuresc :logan. si sa nu crezi ca m-am uitat la masina sau la portofel, pentru ca in viata nu conteaza ce ai daca nu te bucuri de lucrul respectiv cu persoana care o iubesti si iti impartaseste dragosteawinking

| DistrugatorulDeVise a răspuns (pentru noname29):

Da mă, aduc eu superglue.

| noname29 a răspuns (pentru CaritaDeAngel):

eminescu 2

| noname29 a răspuns (pentru DistrugatorulDeVise):

Te iubesc pe zi ce trece tot mai mult laughing mi-ai dat maxim

| CaritaDeAngel a răspuns (pentru noname29):

Nu eminnescu, dar daca maine mori la ce iti folosesc banii? macar ai avut parte de clipe frumoase!

| noname29 a răspuns:

In beci.

| WALexandra a răspuns:

Dintr.o. razbunare, sa zic asa.laughing. Fostul meu se combinase cu alta, iar eu aflasem ca respectiva iesise dintr.o relatie recent si ca inca suferea dp el. Am aflat cine era, l.am cautat, ne.am intalnit..la misto, inital:-d. Si uite'ne, avem aproape 8 luni.batting eyelashes

| nicolMrr a răspuns:

Simplu.