| anonim_4396 a întrebat:

Cum te poti epila in zona intima, ca barbat fara sa apara bubite dupa?

16 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Cu aparatul de barbierit dar sa nu dai contra cresterii firului de par. Apoi folosesti o crema. In timp te obisnuiesti.

| Andreeagen a răspuns:

De la crema epilatoare cred ca nu prea ai sanse sa te iriti
Eu as opta pentru o crema k aloe vera

| SweeTLemon a răspuns:

Ceara, crema epilatoare, lama, aparat de epilat...si daca te faci cu crema dupa nu te mai iriti si nu mai apar bubite happy

| pam_pam a răspuns:

Eww, cutie, ce scarbos! Uhm eu si de la ceara ma irit, cred ca de la orice metoda. Dar ca la ceara nu ma irit imediat, ci foarte putin imediat dupa 'proces' si apoi peste cateva saptamani cand incepe sa creasca, sa iasa din epiderma. big grin

| antonelk a răspuns:

Pai te faci seara pentru a 2 a zi si nu`ti mai iasawinking

| alexdad16 a răspuns:

Cu crema epilatoare...

| VladDu a răspuns:

Il dai jos cu masina de tunslaughing

| somniferu a răspuns:

Bubitele se numeste iritatie si poti sa iti cumperi un produs contra iritatiei si nu o sa se mai intample...
Dar dupa cate vad eu esti cam mititel dar chiar trebuie sa te epilezi sau vrei sa mergi la o fata si o sa fie najpa cand o sa vada ca nu esti epilat?rolling on the floor
Oricum cautati o crema/solutie contra iritatiei...

| prizeFTW a răspuns (pentru somniferu):

Somniferu ai luat somnifere înainte să răspunzi? Zici de el dar tu ai scris bubiţele se NUMEŞTE

| alexnico a răspuns:

Incearca sa dai cu sapun...si dupa aceea sa te razi... happy

| JustFloryn a răspuns:

Daca nu reusesti sa faci ce a zis cutie puneti prietena sa ti-o linga si sa joace bambilici cu testiculele in gurarolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenul meu foloseste masina de ras pentru zona de deasupra penisului iar pentru testicule foloseste lama(ai grija totusi, sa nu te tai!) iar rezultatul este chiar bun, sa stii! Adica pe mine ma multumeste, si sunt genul de fata care nu suporta parul de niciun fel la un baiat(picioare, piept, fund, etc). Incearca varianta asta si vezi daca iti merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai aici tot ce iti trebuie: http://www.tpb.ro/......ilat.html. E un pachet care are si ulei dupa epilat, care curata ceara ramasa si lasa pielea catifelata plus ca iti calmeaza porii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tati fii atent ce faci, te razi, apoi dai cu gel anti-perspirant (de subrat), eu asa fac, inainte aveam bubite pe piept, burta (dar la zona intima nu imi apare si nu dau cu gel) iar acum numai am nimic, o burta fina ca de bebelus (iritatiile apar din cauza unui TEN SENSIBIL sau din cauza ca dai CONTRA firului de par, ca sa para fina, ceea ce face ca firul de par sa sparga tesutul uman si BAM se inroseste) happy eu zic sa incerci 1-2 saptamani (atat iti ia pana se obisnuieste) si apoi o sa vezi ca numai ai nimic happy bafta cu gagicile

| catydulcica a răspuns:

Pai incearca crema deplilatoare elmiplant iar daca esti sensibil ia-ti un ulei johnsons baby oil si dati dupa epilare crede-ma este foarte bun si pentru siguranta dati timp de 3 zile dupa epilare

| Gherman_Ion_1987 a răspuns:

Cauta crema de epilat pentru barbati este foarte simplu dai cu crema astepti 5 minute dupa care indepartezi cu buretele de baie si cu jetul de dus este foarte simplu nedureros nu mai trebuie sa folosesti bigul sau ceara de ras, dupa care daca ai o cremea nivea sau o crema de galbenele