| lovewins25 a întrebat:

Cum te simti dupa ce faci sex? gen esti obosit,te simti usurat, te simti bine,?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 placere, 2 oboseala un hormon declanseaza somnul cica sperma are efect de adormire a parteneri

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti barbat si partida a durat mai mult te simti terminat, dar usurat. Exact ca dupa "semimaraton" laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

- 10 minute de sarutat inseamna vreo 12 calorii. Daca va sarutati in pozitii ciudate si aveti cateva kilograme in plus puteti arde chiar si 50 de calorii. - 10 minute in care dansati alaturi de partener vor arde aproximativ 35 de calorii. Daca optati pentru muzica cu un ritm mai rapid, sau daca reusiti sa faceti niste figuri complicate de dans, numarul de calorii consumate va creste -dezbracatul nu arde mai mult de 10 calorii, decat daca incercati sa il faceti cu mainile la spate. -15 minute de preludiu ard cam 25 de calorii. Si aici valoarea variaza in functie de greutatea celor implicati si de intensitatea acestuia, daca in aceste 15 minute alergati in jurul patului cu siguranta veti arde mai multe calorii - si in final, 30 de minute de sex ard intre 100 si 200 de calorii, depinde mult de pozitiile implicate, atarnatul de lustra cu siguranta va creste arderile

Răspuns utilizator avertizat
| lovewins25 explică:

Si daca esti femeie?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lovewins25):

Daca esti femeie poti fi chiar mai obosita decat partenerul in cazul in care acestuia ii place sa fie el cel "calarit". Unii adora acest tip de sex deoarece au mainile libere si pot mangaia sau a se juca cu sanii si pot privi minunatul spectacol al sanilor care salta. Pozitia este extenuanta pentru femeie insa ii da posibilitatea ca ea sa fie cea care impune ritmul si adancimea penetrarii, masarea punctului G. Cu toata oboseala acumulata este pozitia care in final garanteaza un orgasm intens exact in momentul dorit chiar de ea.