| AvalohAlyn a întrebat:

Ce faci când ești obosit? Cum te energizezi?

5 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Cand sunt la servici beau cafea, si mai rar sa zicem o data la 2-3 luni cand chiar nu mai pot si am nevoie beau un energizant.Cand vin acasa nu incep imediat sa lucrez ci ma pun sa ascult muzica sau sa vad ceva placut.Si somnul suficient e cheia.Esti obosit daca nu dormi suficient dar si prea mult somn strica(mai mult de 9 ore). Plimbarile in aer liber iarasi au un efect minunat caci oxigeneaza creierul.

| oglindasultanului a răspuns:

Te odihnesti.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Dorm

Răspuns utilizator avertizat
| Space1 a răspuns:

Sunt mai multe metode: o cafea, niște exerciții, un dus rece...