| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa decurca prima intalnire, ca fata zic. Cum sa te imbraci, ce sa discutati, etc... cum va salutati, intr-un loc public sau mai retras?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mie imi plac lucrurile spontane nu programate

| sofisis a răspuns:

Cel mai bine e intr-un loc public. Te imbraci in functie de locul stabilit. Daca te duci in parc nu iti iei tocuri si daca te duci la teatru nu te duci in adidasi. Logic, nu?
Ce sa discuti...asta e aiurea sa intrebi. Fiecare discuta ce simte ca poate si stie. Vezi si tu cum te duce discutia.

| ziftode a răspuns:

Trebuie sa ZAMBESTI, si sa ai grija ca atmosfera sa fie destinsa

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Trebuie sa fi tu si sa nu sa pari ceva ce nu esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decurga*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te deschizi simplu fatã de el, ii spui cât mai multe despre tine.
Eu as zice cã ar trebui sã fie intr-un loc semi-public la o adicã sã puteti discuta linistiti.
Salutat doar printr-o inbrãtisare.

| Ether a răspuns:

Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns concret si standard, doar unul care ai crede ca e potrivit in functie de personalitatea ta, dar care nu neaparat e cel mai bun. Conteaza foarte mult cum v-ati cunoscut, ce ati discutat, ce iti place tie etc. De exemplu, nu e acelasi lucru daca l-ai cunoscut pe internet sau este vorba de o persoana pe care o sti de multa vreme, dar acum v-ati apropiat mai mult. In cazul in care nu il cunosteai pana acum, cel mai indicat loc este unul public pentru ca oricat de draguta sau de amabila ar parea o persoana, intotdeauna exista riscul sa iasa ceva urat pentru ca nu ii cunosti intentiile, nu cele pe care ti le spune, cele pe care le gandeste. O prima intalnire ar trebui sa decurga intr-un loc in care puteti discuta, puteti sa aflati cat mai multe unul de altul (nu culoarea care ii place) happy si sa vedeti daca chiar e persoana potrivita si nu e doar o scanteie de moment. Te poti imbraca asa cum te imbraci tu de obicei pentru ca pana la urma asta esti tu si nu trebuie lasate false impresii. Ca si locatie exista foarte multe, cea mai buna e cea care va place la amandoi. Degeaba iti va spune cineva sa mergi in parc daca nu iti place. Discutiile trebuie sa decurga normal, nu este ceva anume care il poti discuta, pur si simplu vedeti si voi pe moment. Daca totusi vedeti ca nu exista subiecte comune de discutat, ca exista pauze multe sau ca unul il contrazice pe celalalt excesiv atunci cel mai probabil nu va potriviti din punctul asta de vedere. Nu trebuie renuntat, dar trebuie luat in considerare. La ce trebuie sa fi atenta este daca el incearca sa deschida discutii despre sexualitate. Daca da, atunci s-ar putea sa aiba alte ganduri decat cele pe care le declara. In concluzie, fii tu insuti din orice punct de vedere pentru ca asta e cel mai important, nu sa impresionezi la inceput.

Răspuns utilizator avertizat