| Shophie21 a întrebat:

Cum trebuie sa saruti prima data? Luni voi avea primul sarut si nu stiu ce sa fac.Ce sa fac? Nu vreau raspunsuri cum ar fi: 'O sa vina de la sine' Daca puteti sa-mi rasppundeti cu "instructiuni"! Ps: Sunt fata

Răspuns Câştigător
| IoanaGabe a răspuns:

Poti sa te simti libera sa alegi singura momentul potrivit sau sa te lasi purtata de val.
Cum e primul sarut?
Toate fetele cand vine vorba despre a explica ce este de fapt sarutul, desi il practica, e greu sa vi-l explice. Incearca sa nu te gandesti ca nu o sa stii ce sa faci sau ca trebuie sa ai o tehnica bine studiata de acasa, pentru ca nu e deloc asa. Cand vei ajunge in momentul acela, chiar daca te vei saruta cu unul care nici el nu s-a mai sarutat veti stii ce sa faceti, iar daca dai peste un baiat care deja a experimentat sarutul nu-ti face nici cea mai mica problema. Te va invata el tot ce trebuie sa stii dar numai prin practica si nu prin cuvinte. Daca esti mai timida si ti-e frica ca nu vei stii ce sa faci poti sa discuti cu partenerul despre asta. Fi linistita ca nu va rade de tine chiar o sa ii fi mai draga. Nu uita ca baietilor le plac sa fie ei primii din viata ta cand vine vorba de sarut sau dragoste. Sa nu fi dezamagita daca nu e asa cum te asteptai pentru ca ai o viata inainte sa inveti si sa iti formezi propriul stil. Important e sa ai o respiratie proaspata atat tu cat si baiatul pe care il saruti, mai ales cand e vorba de primul sarut. Cu timpul cand vei avea un sot nu o sa iti displaca sa iti saruti sotiorul nici dupa ce ai terminat de mancat, insa prima data e important sa ai parte de un sarut fresh.
Sarutul cunoscut si sub denumirea de,, french kiss" sau sarutul cu limba este unul dintre cele mai placute momente din viata unui om si mai ales a unei femei care traieste mai intens momentul acest moment.
Primul sarut sa stii ca nu il vei uita niciodata indiferent ca a fost cu o persoana pe care nu o mai vezi sau nu mai stii de ea nimic, pentru ca de fapt conteaza momentul si mai putin persoana, dar care totusi trebuie aleasa pentru igiena necesara primului sarut. O sa vedeti ca o sa va amintiti cu drag de primul sarut chiar daca nu a fost o experienta prea placuta, si in timp veti zambi cand o sa va aduceti aminte de el. E un lucru pe care fiecare persoana in viata il face cel putin o data.

Funda?! happy

9 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

In primul rand, sarutul nu ar trebui sa fie ceva planificat.in al doilea rand, da, chiar vine de la sine.dar totusi, in concluzie, incearca sa te uiti cum intorci capul ca sa nu va loviti, inchide ochii doar dupa ce i ai atins buzele.si raspunde'i la tot ce face. mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni ti-ai propus sa faci asta, ciudat...

| Shophie21 explică (pentru anonim_4396):

Dc e ciudat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shophie21):

Asta crezi ca ar trebui sa fie un moment stabilit sau ar trebui sa fie ceva spontan?

| Shophie21 explică (pentru anonim_4396):

Da..asa e..ai dreptate. oricum nnu am avut parte de el.dar mersi de sfat:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shophie21):

happy

| Against a răspuns:

Iei in brate, inchizi ochii....si iti misti buzele dupa ale lui, destul de simplu, nu? Btw...nu incerca sa faci sarutul perfect, pentru ca asa o sa strici tot romantismul primului sarut happy

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute