| Mascadeprote a întrebat:

Cum trec dracu peste o despartire? Am fost un an si 7 luni impreuna. Il iubesc anorm si il vad numai pe el, am trait pana acum in minciuna ca ma iubeste si isi batea joc, stiu ca nu merita sa-l mai caut dar nu pot si mereu fac chestii iesite ca sa ma impac cu el, plang mereu si nu mai pot, ajutati-ma va rog! Orice sfat e bun venit, funda la cel care ma ajuta sa trec peste!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

12 ani de cand m-am despartit de fosta si nu am trecut peste. Dar am avut grija sa-mi bag pul in voi si sa va zic mars acasa dupa apoi mi-am trait viata. Trebe sa te scarbesti de baieti poate asa scapi de fostul. Mie mi-a mers cat de cat de cand am devenit mgtow si am prins scarba de femei ma simt putin mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Cu rabdare si tutun, treci peste tot ce ai impresia ca-i imposibil.
Ocupa-ti mintea si timpul cu ceva util, fara sa mai faci o obsesie din despartirea de el si iti va fi mai usor sa-l uiti, ba chiar sunt sanse sa-ti gasesti pe altcineva.
Iesi afara, socializeaza, intalneste-te cu prietenele, viziteaza-ti rudele, petrece timp citind sau lucrand samd
Plansul si obsesia nu ajuta la nimic, dimpotriva, te tine legata de trecut, pe care oricum nu-l poti schimba.

| Drimmero a răspuns:

Nu pot sa va inteleg cum puteti sa suferiti in ultimul hal pentru o despartire,, e capatul de drum ala? In viata de zi cu zi sunt oameni care sufera cu adevarat de boli incurabile in ultima faza sau oameni care se lupta cu saracia si foametea, iar voi va plangeti pentru prostii d-astea?

| ClaudiaMihaelaAnonima a răspuns (pentru Drimmero):

Salut, sunt de inteles anumite probleme mai grave, dar totusi si deaprtirile dor, nu e asa simplu, mai ales daca te atasezi de o persoana, toata lumea are probleme, nu prostii cum zici tu.

| Drimmero a răspuns (pentru ClaudiaMihaelaAnonima):

Raportat la problemele lumii care chiar sunt naspa si mult mai grave, despartiriile chiar mi se par niste chestii banale iar suferinta infinita mi se par prostii copilaresti, un om matur merge mai departe pentru ca e constient ca balta are peste indiferent de situatie/

| ywar a răspuns:

Indreapta-ti atentia spre altceva. Poti merge la inot, poti merge sa vezi un concert, un spectacol, poti sa faci o rugaciune sa te linistesti, poti sa calatoresti in eventualitatea in care bugetul sau timpul iti permit asta.

| Crackman a răspuns:

Fa si activitati, pune toata frustrarea in ceva productiv.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns:

Da,ce ma e ala ultimu barbat de pe planet pamant sau ce asa mare necazu pe voi. Mai fata, du te drc dupa altul si lasa in masa

| schmegner a răspuns:

Si eu am trecut recent printr-o despartire, nu mi.a fost usor, dar pana la urma, sa iesi cu prietenii sa ai oameni langa tine, mergi te mai distrezi incerci sa te detasezi sa cunosti oameni noi, pentru ca o sa treci sigur peste, trebuie sa incerci sa iti dai seama ca nu ai cum sa iubesti un om care si.a batut joc si ca trebuie sa gasesti pe cineva care te merita. Succes.