| ArinaCl05 a întrebat:

Cum/unde as putea sa-mi gasesc jumatatea?

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Frumos ar fi sa mergi la magazin si sa-l pui in cos ca pe cartofi, sa te indrepti spre case, sa-l platesti si apoi sa-l pastrezi. frumos, nu?

| FrozEenSoul a răspuns:

Lasa comentariile rautacioase de mai jos :big grin Jumatatea o sa o gasesti cand te astepti mai putin. si o sa fi foarte fericita si nici macar nu o sa stii ce ti se intampla... Desi... o sa dureze, nu a zis nimeni ca o sa o gasesti maine. Bafta!happy

| CristiB93 a răspuns:

Dar de ce vrei sa ti-o gasesti?

| ArinaCl05 explică (pentru CristiB93):

Mai degraba pentru a face sa ma invidieze fostul iubit, dupa aceasta numi prea merge in cautarea jumatatii, dar si o mare dorinta de a incepe un noua incepu

| CristiB93 a răspuns (pentru ArinaCl05):

Aa pai in cazul asta nu o sa o gasesti, aia nu e jumatatea daca vrei sa faci gelos pe cineva. Daca vrei asta inseamna ca tu il mai placi pe fostul si vrei sa i para rau, stiu senzatia, si eu voiam chestii din astea.

| RAY a răspuns:

Te tai pe jumatate si ai jumatatea ta,unde pe net, real, prieteni etc ca fata nu vad de ce ar fi greu, poti intra pe trafic dai la matrimoniale si vezi acolo ce site are rank mare te inscri si cauti, sincer pe net numa seriozitate e

| Seepty a răspuns:

Jumatoatea nu o gasesti oriunde, ea o gasesti in diferite persoane pe care le cunosti de mult timp si ai incredere in ele. Am vazut ca ai mai lasat o intrebare cum sa-ti faci mai multi prieteni asa ca iti cer prietenia. Daca vrei sa mai vorbim imi trimiti un mesaj aici pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perechea sufletului tau iti va iesi singura in cale. Trebuie doar sa urmezi o cale. Iesi in societate, nu sta inchisa in casa. Nu vine nimeni sa iti bata la usa ca sa te ceara de soata. Ia in calcul si socializarea pe internet, nu neaparat pe matrimoniale fiindca acolo de regula se cauta numai sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe site-urile de matrimoniale.Pe TPU nu se publica asemenea anunturi.O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cand iti vei gasi jumatatea, el isi va cauta jumatatea lui. Pentru ca daca el e potrivit pentru tine nu inseamna ca si tu esti potrivita pentru el. Iar el cand isi va gasi jumatatea, ea se va afla in cautarea propriei jumatati, care nu va fi el.

Cam asa stau lucrurile cu jumatatile.

| Miky1 a răspuns:

Sunt aici, te astept

| casian_6565 a răspuns:

Asculta ma.Nu cauta dragostea ca nu o vei gasi.Las o pe ea sa te gaseasca pe tine o sa vina la momentul potrivit.Am patit o pe pielea mea.O sa te gaseasca stai linistita.

| SeeDifference a răspuns:

Cum?- Iesi din casa!
Unde?- Nu aicilaughing

| CostaMate a răspuns:

Putem vorbi :p asta caut si eu