| BlitzLikeXd a întrebat:

Cum vi se par relatile in ziua de azi?

16 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu cred ca s-au shcimbat prea multe oamenii in privinta unei relatii, sunt fel si fel de tipuri, am vazut si cupluri care acum sunt si maine nu, dar sunt si culpluri care sunt impreuna si dupa ani buni si se comporta ca la inceput.

| RAY a răspuns:

Prima vietate aparuta pe pamant a avut ca scop inmultirea, supravetuirea, noi ca acele vietati avem scopuri, interese, iubirea deriva din ipocrizia umana de a masca intersele umane, daca privim in regnul animal femela alege un mascul cu statut sa spun asa financiar, orice relatie se invarte din partea barbatului a sexului de fapt s-a facut un studiu si s-a aflat ca intre 70/90% din barbati stau pentru sex cu o femeie si invers femeile pentru situatia financiara a barbatului, dupa cum putem observa relatile sunt doar scimb de interese atat, desigur sunt execpti dar majoritatea mai ales in tara noastra draga, totusi consider ca tineri se mai iubesc de fapt consider ca mediul, experiente sunt categorice in alegerea unui partener/e de viata
cu cat suntem tradati cu atat ne pierdem increderea in sexul opus

| neutrino a răspuns:

Atunci cand ai succes, relatiile de azi sunt la fel de frumoase ca si cele de ieri.

| Felys a răspuns:

Trec prea repede peste etapele prieteniei si ajung mult prea repede la sex, ceea de duce de cele mai multe ori la despartiri rapide

Răspuns utilizator avertizat
| ubox7007 a răspuns:

Exact cum erau de la inceputurile secolelor(numai ca adaptate zilelor noastre), numai ca acum se fac publice anumite lucruri.

| ღβأβأ a răspuns:

Superficiale

| Altadata a răspuns:

Dupa cum vad la 18 ani ai mei ar trebui sa fiu intr-o relatie cu una din clasa a 8 sau a 9 undeva pe acolo dava nu mai rau. crying

| Coquineagra a răspuns:

Nu-s pentru oricine.

| JoKeRuLwTF a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea sunt bune. Fetele din ziua de azi se duc numai dupa baieti cu bani...

| 123iNa a răspuns:

False.Nimeni n-are incredere unul in altul.O persoana se foloseste de alta.Dar sunt si persoane care se iubesc din dragoste.

| Flori_Florina_1997 a răspuns:

Mi se par din ce in ce mai aiurea, majoritatea sunt pe interes ( bani, sex, masini etc ), doar cateva relatii mai sunt de durata si sa zicem cat de cat adevarate, unele sunt doar de fatada, nici nu stii in cine sa mai ai incredere si cu cine sa.ti incepi o viata in doi sad

| Delocimportant a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Femeile sunt acelea care vor bani si masini, nu barbatii. Asa e, nu mai sti in cine sa ai incredere, fiindca azi vorbeste cu tine, iar maine nu te mai baga in seama. Conteaza acum doar atat: BMW-ul, banii si muschii.

| TPU60 a răspuns:

Dupa parerea mea in ziua de astazi exista trei tipuri de relații:
-relatia acea perfecta, de iubire.cu saruturi, plimbari si imbratisari lungi
-cea bazata doar pe dragoste si sex
-relatia prin mesaje, pe care eu o detest cel mai mult

| Dobrin_Daniel_1986 a răspuns:

Decand cu tehnologia.retelele de socializare, media relatiile sunt mult mai scurte iar usurinta de a comunica si de a cauta raspuns in alta parte distruge de cele mai multe ori familii si relatii. Dintr-o simpla cearta se ajunge la despartire.Stiti vorba aia ce face omu face si maimuta cam asa se intampla cu relatiile din ziua de azi ce vad pe facebook si la televizor aia fac! li se pare normal si educativ.Mi se pare ca omu e mult mai usor de convins si manipulat prin aceste mijloace.Multi nu mai au ratiune! In mod personal nu cred ca mai exista cupluri care sa reziste pana la adanci batranetii ca in trecut! Trist lumea se indreapta spre mai rau odata cu avansarea stilului de viata si a tehnologiei.