| ClauditaSmile a întrebat:

Cum vi se pare urmatoarea situatie? O fata ii trimite cerere de prietenie unui baiat care nu o cunoaste. Ea ii spune ca il cunoaste de undeva dar nu stie de unde. Incep si vorbesc pe fb la telefon, peste cateva zile ies impreuna si se inteleg foarte bine, iar de a doua zi fata nu il mai baga. De ce fata s-a comportat asa? Ce a vrut sa faca?

Răspuns Câştigător
| HDeNiSaR a răspuns:

Una penibila! Specifica fetelor de 12-14 ani care au gargauni in cap.

14 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

De unde sa stim noi ce-i in capul ei?
poate vroia sa-l cunoasca si nu i-a placut de fapt

| ClauditaSmile explică (pentru wolder):

Dar partea de neinteles era de unde il cunostea?

| Kaℓi a răspuns:

Ce dilema, ce dilema.
Poate l-a cunoscut intr-o viata anterioara. O cunostinta nemijlocita de facebook, can you believe that? big grin
De ce nu l-a mai bagat in seama? poate nu i-a placut de el, dupa ce l-a cunoscut mai bine. Ori poate nu l-a mai bagat in seama pentru ca s-au cunoscut dinainte si s-a simtit ofensata de faptul ca el nu si-o amintea (e explicatia mea pentru faza cu "de neinteles").

| Seepty a răspuns:

Poate a vrut sa vada cum iti e starea sociala, daca esti sentimental sau poate a gasit pe altcineva in viata ei si acum pe tine te respinge.

| ClauditaSmile explică (pentru Seepty):

de neinteles era de unde il cunostea?

| wolder a răspuns (pentru ClauditaSmile):

Poate din vedere.
poate chiar a mintit ca-l cunoaste pentru a se da la el, te-ai gandit?

| ClauditaSmile explică (pentru wolder):

Da. M-am gandit. Poti sa imi dai add la letssparrow

| ClauditaSmile explică (pentru wolder):

Poti sa imi dai add la idul letssparrow.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata putea sa il cunoasca din autobuz, dar intre timp a uitat. Dupa ce a mers cu el in parc ea si-a adus aminte de unde il cunoaste si ca in autobuz nu a cedat locul unei batrane, posibil.Pentru un tanar asta inseamna lipsa de cei 7 ani.Si asa s-a razgandit ea sa il mai vada, pentru ca era nepoliticos si gestul lui ca nu s-a ridicat de pe scaun a spus totul despre educatia primita.Un baiat trebuie sa fie un cavaler, cum era odata cand barbatii se provocau la duel ca sa isi apere onoarea lor sau a doamnelor pe care le curtau.Dar azi nu mai este buna crestere si nu mai exista nici dueluri.Decat la televizor cu Horia Brenciu si Loredana.Asta este partea de neinteles, cum intrebi dumneata.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Facebook,facebook si iar facebook.

| Enake a răspuns:

A 2-a zi fata nu il mai baga in seama.Ceva tot ar fi trebuit sa se intample,daca ti s-a intamplat tie,imi poti da un mesaj pe privat sa imi zici,poate asa te pot ajuta mai bine. Daca s-a intamplat unei prietene de-ale tale... cerei mai multe amanunte.Dar, sa spunem anumite posibilitati:O fata poate sa se schimbe (uneori) de pe o zi pe alta, de aceea, poate fetei i-a placut de acel baiat, iar dupa si-a schimbat parerea. Poate a cunoscut alt baiat cu care se intelege mai bine. Poate baiatul a facut ceva care a facut-o pe fata sa se razgandeasca.Altceva,nu stiu ce sa mai cred/spun.Oricum.....numai bine!:*

| SwEetAnnIs a răspuns:

A fost o aventura, si.a batut joc de el, a profitat de el, poate a vrut sa face pe cineva gelos, ceva. Funda?

| ClauditaSmile explică (pentru SwEetAnnIs):

Partea de neinteles era de unde il cunostea?

| Alexxxo a răspuns:

A vrut sa il faca sa se simta prost pentru ca i-a facut ceva inainte.