| WarGarurumon a întrebat:

Cunos o fata care acum 4 ani m-a imbratisat. O vreme nu am vorbit cu ea pana anul trecut cand mi-a zis ca ii e dor de mine si sa trec pe la liceu sa o vad. Am luat-o de la liceu dar mare parte din drum a vorbit la telefon si sa intalnit cu un grup de prieteni si ne-am despartit. Am mai trecut pe la liceu sa o salut cand ma duceam la facultate dar am vorbit foarte putin pentru ca a plecat cu colegele. Vara aceasta am sunat-o sa o intreb ce mai face. M-a intrebat daca vreau sa ne intalnim. Ne-am intalnit de atunci de 4 ori am fost la film, la biliard, ne-am plimbat, dansat. La inceput nu aveam sentimente pentru ea, dar am inceput sa am. Dar nici acum nu stiu ce sa fac. Sa incerc mai mult sau sa imi gasesc pe altcineva? Sunt in dubii pentru ca e mai mica cu 5 ani decat mine eu am 21 (nu cred ca e o probleme varsta) si pentru acele faze de respingere si mi se pare care afectiune si pentru alti baieti. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| GuessWho_8607 a răspuns:

E o problema cu varsta pentru ca e o diferenta cam mare. Nu are aceleasi idei ca si tine. De exemplu daca tu ai 30 de ani si ea are 25, atunci nu ar fi nici o problema. Dar lasand astea la o parte, daca pentru tine nu e o problema varsta, incearca sa vorbesti cu ea. Eu cred ca te place macar putin. Vorbeste cu ea sa nu ai regrete mai tarziu. Bafta din partea mea!

| Lluvia a răspuns:

Ai putea sa iti dai seama daca te place si din felul in care te priveste, cum iti zambeste, cum vorbeste cu tine.
Si totusi ea a facut un pas destul de important cant te'a invitat de cateva ori sa va intalniti.
Poate te place dar ii e rusine sa iti spuna si vrea sa iti dea de inteles.
Acum ar trebui sa observi cu atentie semnele.
Si ai putea incerca
Se poate naste o frumoasa poveste de dragoste:X
Si incercarea moarte n-are. Mai bine incerci acum. Nu ai nimic de pierdut.
Bfta:*!