| kaniucla a întrebat:

Cunosc o fata de trei luni, de atunci am devenit foarte buni prieteni, discutam despre orice subiect fara probleme. Avem prostul obicei sa facem cateodata glume proaste, iar eu i-am spus acum ceva vreme ca vreau sa fiu cu ea, in gluma, doar ca, i-am spus ca este o gluma, acum m-am indragostit de ea. A avut un prieten inainte de a veni iarna, s-a despartit de el, dar mereu imi spune de el. Problema este ca, imi spune periodic daca vreau sa fiu cu ea. Cand deschidem un subiect mai delicat, mereu imi spune ca: Am glumit, doar stii ca imi place de X. Si eu tac si ma fac ca am stiut ca glumeste. Ii place sa stea cu mine la scoala in pauze, ii place sa ma imbratiseze, sa ma faca iubirici, pufulete si multe altele. Azi i-am spus ca o plac, si ea a spus acelasi lucru si daca vreau sa fiu cu ea. Cand i-am raspuns, a zis ca a glumit. Mi se pare ciudat deja, de trei luni zilnic vine in pauza la mine, m-am gandit ca ma place... Ce imi recomandati? Sa sarut si sa ii spun ca vreau sa fiu cu ea sau sa o las sa vad ce va face in urmatoarele zile, saptamani... Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| TheCounterTerrorist a răspuns:

Arunca'te-n put degeaba ai anii tai daca esti luat de bufon sau carpa ei. mai bine departeaza'te usor de ea iar daca ea va veni sa te caute inseamna ca s-a atasat de tine daca nu ceau.

3 răspunsuri:
| AlinSiAtat a răspuns:

Spune-i ca o placi si spune-i ca e pe bune, fii serios cu ea sa isi dea seama ca nu glumesti.

| neutrino a răspuns:

Prima varianta ar fi mai buna.

| Raizen07 a răspuns:

Cumpara niste flori(trandafiri)
Scrie un bilet :Imi place de tine! Vrei sa fi prietena mea? Pune biletul in florisi asteapta!
Daca nu zice nimic at las-o sa fiarba cateva zile.
In pauzele de la scoala cautati cateva zile o alta ocupatie!
Bafta