| MariposaBarbie a întrebat:

Hei hei TPU! Iată dilema mea.in ultimele zile de vacanta am mers cu prietena mea in parc.Acolo ne.am întâlnit cu un coleg de clasă. Am glumit si vorbit pana s.a auzit o muzica de nunta.Atunci in gluma i.am spus lui sa ne ducem la nunta si sa dansam.Atunci l.am simțit mai sfios si am închis subiectul. De atunci el se uita mereu din banca lui la mine, sta mai mult in pauze la usa adică unde am banca uneori încercând sa discute cu mine.Mai nou a început sa ma complimenteze de exemplu îmi spune ca ii place ghiozdanul meu, vestimentația mea etc.
Ce sa fac? Oare ii place de mine?

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Sigur ii place de tine. Daca si tie iti place de el, acorda-i baiatului credit.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe el, noi cum am putea stii daca el te place ori ba, odata ce te evita?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca da si poti fi convinsa ca prin tot ceea ce face iti da de inteles ca pe tine te-a remarcat dintre celelalte colege. Daca iti place de el ar fi indicat sa-l "ajuti" si tu printrun comportament care sa-l incurajeze. Incearca sa stai mai mult in preajma lui sau daca se poate cand exista posibilitatea doar voi doi impreuna. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca ii place de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi asta?
Vorbeste cu el

| MariposaBarbie explică:

Pai problema este ca nu îmi place absolut deloc de el

| MariposaBarbie explică:

Da dar eu nu il pac absolut deloc