| Miniwarrior a întrebat:

Imi place de o fata de ceva timp, doar ca nu pot sa-i spun. De obicei am tupeu, doar ca acum e ceva mai delicat. E partenera mea de dans, si mi-e teama ca in cazul unui "nu", se va supara si nu imi va mai vorbi. In urma cu 6-7 luni, i-am spus ca imi place de ea, si ea mi-a spus "nu si tu", iar eu m-am cam pancat si am bagat la inaintare o poza editata de mine care zicea ca e doar o gluma pentru a afla parerea oamenilor. Avem foarte multe in comun, am observat ca atunci cand o mangai, nu se supara si nu-mi spune sa iau mana, discutam despre aproape orice, rade la glumele mele, ne intelegem foarte bine. As pot sa aflu daca ma place? Cum as putea sa-i spun ca o plac, dar totusi intr-un mod care sa nu o supere in cazul in care ea nu simte acelasi lucru pentru mine? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Buna, in primul rand nu fi disperat,stiu ca isi place de ea,si mie mi-a placut de o fata dar ca bolovanul am fost prea indiferent ca sa vorbesc cu ea,faza e ca fetele te pot baga in friendzone de acolo te scot doar daca esti indiferent cu ele,sasi explic tie cand ti sete bei apa,dupa ce ai baut apa mai ai interesul ala care l-ai avut cand isi era sete? vezi tu omul daca nu are un mimim interes nu poate exista, fata aia nu are inters pentru tine, fi mai indiferent dar nu total,nu fi disperat, nu i fa o mie de complimente,fi mai cu tupeu,sarut-o, tu crezi ca un mascul alfa isi pierde timpul cu o singura fata? poate nu o atragi, in viata nu toata lumea te va place, daca nu te place asta e mergi inainte apropo eu nu stau pe TPU pentru o funda imaginara, eu stau mai mult ca sa inteleg omul si sa ajut atat cat pot eu isi recomand acest site, si sa imi inchei povestea s-a dus in Italia si s-a maritat vezi frate pentru ca am fost prea fricos sa o am, o viata avem ce naiba putem pierde http://www.thesexist.ro/articole/discutii

| Miniwarrior explică (pentru RAY):

Cand zic ceva, nu mint. Ai o funda de la mine pentru ultimele 7 cuvinte, care parca mi-au mai dat incredere. Ms.

7 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Unde o mangai? ea poate interpreta acest lucru ca un gest prietenesc,nimic mai mult sau poate e nesigura in ceea ce te priveste:uneori te place alteori nu te place. Spune-mi, unde o mangai?
Acelasi lucru il poate face si cu un prieten:sa rada la glumele tale sa discute despre orice cu tine.Ti-a dat vreodata de inteles ca vrea mai mult de la tine? Eu pur si simplu cred ca ai intrat intr-un friendzone din care nu mai poti iesi.
Daca pe tine te-ar mangaia o prietena, ti-ar placea, nu ai spune nu, asa si ea.
Solutia e urmatoareabig grinu-te la ea cu un maxim de curaj si cu o atitudine increzatoare(daca trebuie bea si 50 de mililitri de whisky sau ceva alcool astfel incat sa prinzi curaj, dar sa nu fi beat, dupa te speli pe dinti si-ti dai cu parfum ca sa nu mirosi a berelaughing ). Spune-i in felul urmator:"Acum cateva luni ti-am spus ca te plac, dar mi-ai dat un raspuns ciudat si n-am vrut sa-ti pierd prietenia.Acum sentimentele mele au luat-o razna si chiar te plac,nu pot rezista fara tine si nu concep o relatie de prietenie cand inima-mi tanjeste dupa tine.(vrajeli din astea, sa stii ca functioneaza).Ce zici, vrei sa-mi dai o sansa si sa devi iubita mea, iar daca nu uita ce ti-am zis si haide sa continuam prietenia noastra, nu vreau sa te pierd. Putem fi prieteni si ca iubiti."

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pareti destul de apropiati. Singura cale spre a afla e sa-i spui faptul ca o placi, nu sa astepti sa-ti spună ea. Cand consideri ca esti pregatit, o iei de ambele mâini, onduci undeva unde sa fiti singuri, si ii spui, dar nu doar "te plac", folosesti cuvinte din inima, ezita Putin înainte sa spui aceea ce vrei. Te abati Putin de la subiect, apoi ii spui ceea ce simti. Daca vei primi un "Nu" insista Putin, dar daca refuza in continuare, remediaza situatia acceptand sa fiti doar prieteni, dar fa-o sa te placa pe parcursul prieteniei. Dar cred ca deja te place, observ asta din copmportamentul descris. Iti trebuie curaj, vad ca ai spus ca esti tupeist, si cuvintele.
Multa bafta amice!winking