| pantera2011 a întrebat:

Cunosc un baiat de vreo o saptamana stam la distanta de 600 km unu de celalt tot vorbesc cu el la telefon imi zice ca cica ma iubeste nu stiu si o zis ca vine pana in orasu unde stau eu sa ne intalnim. voi ce ati face ati merge sa va intalniti sau nu? eu am 17 ani el 19 dar na sunt multe diferente intre noi doi.Astept raspuns la intrebare mersi

6 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

600 de km? cam mult. Eu intodeauna am fost impotriva relatiilor la distanta, la mine nu au mers niciodata. Sper ca la tine sa fie altceva.Nu poti face doar un singur lucru. Sa va intalniti si sa testati ce si cum va merge.Multe diferente? crede-ma e un lucru bun. De ce? Caci va completati. Un raspuns mai scurt si mai la subiect nu am gasit.
Daca vrei si exemple uita aici.
Tu esti timida, el direct. Tie iti e rusine sa il saruti, el o va face fara nicio ezitare, ca completati.
El vagabond tu mai de casa. El invata de la tine cum sa fie mai cuminte, tu de la el cum sa fii mai indrazneata. In nicio relatie nu ai nimic de pierdut atat timp cand incerci. Intodeauna castigi ceva, experienta : cum sa iti cauti mai bine iubiti, ce calitati ar trebui sa aiba, cum sa iti intaresti caracterul...si lista continua la nesfarsit.
Bafta!

| rucsy_7574 a răspuns:

600 de km e mult sau putin. depinde de multe lucruri. Daca ajungeti la ceva serios si nu va ganditi la partea negativa(distanta) nu e mult dar daca e doar ceva trecator zic sa nu pui prea mult suflet pentru ca apoi o sa ai de suferit.Nu strica sa mergi sa te intalnesti cu el mai ales daca el face efortul de a veni in orasul tau ar trebui apreciat gestul asta pe langa faptul ca puteti vb fata in fata vazandu`i expresia fetei iti vei da seama de mai multe lucruri decat in discutiile de la telefon sau de pe messenger.Parerea mea este ca vei afla multe lucruri mergand la aceasta intalnire. apoi it va parea rau daca refuzi si poate nu va mai veni nici el. Tu decizi.Succes.pupici :*

| mihaa a răspuns:

Si eu am relatie la distanta eu timisoara, el bucuresti si dupa 1 an jumate, avn la timisoara
hmmm, era frumos la web si in poza dar in realitate ma fermecat
cand l-am vazut ooff, era asa de frumos, am simtit acel nod in stomac
tot timpul il pupam, tare drag mi-a fost de el,
o relatie la distanta e frumoasa, as putea numi o poveste, cu multa suferinta, dar cateodata e mai usor sa scrii decat sa vorbesti
ce pot sa zic? mergi la intalnire si sa d-ea d-zeu sa fii fericita asa cum am fost eu cand l-am vazut pe marius

| luv a răspuns:

Sigur ca trebuie sa te duci, baiatul face un efort de vine peste mari si tari sa te vada si tu sa nu te duci...de ce nu? nu pierzi nimic

| someone24 a răspuns:

Poti sa te intalnesti cu el asta ca sa iti faci o opinie mai clara despre el, despre caracterul lui. Si cu timpul cine stie poate o sa ajungeti sa aveti o relatie sau poate ca nu... depinde cum suporti tu relatiile la distanta... sau el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il cunosti doar din comvorbirile telefonice sau si live? daca este doar o simpla intilnire zic sa te duci dar trebuie sa pui o prietena sa te urmareasca de la distanta, cu nebunii din ziua de zi nu stii la ce sa te astepti, si fara saruturi sau mers la film totul in aer liber cu multa lume