| anonim_4396 a întrebat:

Curiozitate de fosta domnisoara.
am avut o relatie prin 2013 si a durat aproape 8 luni. a fost super ok, ne-am inteles super bine. dar intr-un final am gresit (nu am inselat, dar am iesit cu alta la plimbare). si m-a lasat. timpul a trecut si intre timp am avut o relatie de 3 ani si ceva, care s-a terminat acum 3/4 luni. intr-un final imi scrie domnisoara cu care am stat in 2013 (bineinteles observ si eu ca e single intre timp, stiam ca era cu cineva. dar nu cunosc povestea ei pentru ca nu am intrebat-o) si se baga in seama cu muuuulte intrebari despre mine ce mai fac cum mai sunt. conversatia cred ca a durat pe FB poate si 3/4 ore in continuu. dar in timpul conversatiei incepuse sa bata apropo sa iesim la o cafea. ok am zis ca om iesi candva, schimb subiectul si zic mai departe alte povesti dupa care din nou reia subiectul ca sa trec maine pe la ea pe la lucru si apoi poate mai tarziu daca are timp sa iesim la o cafea. ok. ciudat! in fine. iarasi continuam conversatia si din nou imi repeta ca sa iesim intr-o zi la o cafea..bine am inteles, si apoi imi spune "nu dai si tu de o femeie calumea ar fi si momentul tau" si i-am spus "am avut dar am pierdut-o" si incepe si imi scrie "Ai fost fraier. atunci nu te-am crezut, acum te cred ca nu ai facut o prostie. dar e tarziu" in fine bine am inteles. dar sunt foarte confuz. intr-un final am trecut pe lucru la ea si am stat 2 min de povesti si am plecat ca aman2 ne grabeam, si cum nu a avut azi timp sa iesim. a trecut ziua intr-un final. si totusi am intrebat-o asa in gluma "wanna go on a date with me?" si mi-a raspuns
""nu vreau sa fiu rea sa te refuz laughing, stiu ce fac""
iarasi sunt confuz... asta e un fel de da si nu, sau minte ca nu ar vrea.....sau nici ea nu stie ce vrea.
ce considerati ca ar trebui sa fac?
este o persoana destul de draga si foarte calculata, doar ca nu stiu, si normal ca mi-as dori sa imi reiau viata alaturi de ea dar nici nu vreau sa ma refuze, cat timp am fost impreuna nu ne-am certat niciodata.
(dau funda pentru cel mai frumos si potrivit raspuns)

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tia pierdut increderea in tine, si daca te impaci cu ea nu va uita asta, ai gresit man daca o iubeai cu adevarat nu faceai chestia aia, las-o in pace ca sigur a suferit

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ar fi vrut o reluare a relației, ce rost avea toată faza? Cu siguranță vrea să vă cuplați din nou, doar te joacă pe degete.
Preia inițiativa, arată-i că o dorești! Spune-i clar: „Fată, dacă mă mai vrei, te aștept joi la ora 20 în (cutare loc). Dacă nu vii, nu mă supăr, dar am rugămintea ca, pe viitor, să uiți total că exist". Plus o formulă drăguță de încheiere ceva gen „cu aceleași sentimente..."