| anonim_4396 a întrebat:

Da ca un baiat te tachineaza inseamna ca te place?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Baietii sunt "vanatori" vescnic in cautare de prada (este o figura de stil, intelegi tu). "A place" pentru ei are o conotatie (deseori) diferita de a fetelor si poate fi in legatura cu atractia fizica. Un baiat poate tachina mai multe fete, asta nu inseamna ca are intentii serioase cu toate... Uneori insa, baietii mai timizi, vor folosi asta pentru a evita o discutie directa.winking

9 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Hmm. nu neaparatwinking.

| SentimentalConsil a răspuns:

Atata timp cat acele glume nu te deranjeaza il poti considera amic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca pe mine ma tot tachina un baiat mai demult si nu mai puteam de nervi

| MsYourDarling a răspuns:

Cu siguranta, chiar daca nu vrea sa recunoasca sau se preface ca nu e asa

| anonim_4396 explică (pentru MsYourDarling):

Da dewce te tachineaza in loc sa te lase in pace?

| MsYourDarling a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca asa se face remarcat. te face sa-l privesti, sa-i vorbesti.

| MsYourDarling a răspuns (pentru anonim_4396):

Intreaba`i pe ei laughing... explicatia noastra e asta...

| jockerul a răspuns:

Da