| anonim_4396 a întrebat:

Da, este ok. Relatie de un an. Totul perfect. Ma rasfata, imi cumpara tot ce vreau. Doar ca din cauza prietenului lui cel mai bun. ma neglijeaza. Iese fara mine, sex facem foarte rar, pur si simplu nu mai are pofta de mine. Prietenul lui e non-stop la el. M-am saturat! De 2 sapt tot il duce cu noi peste tot, am impresia ca nu mai vrea sa avem intimitate, sa stam doar noi do i. In seara asta trebuia sa ma duca la el, a gasit scuza ca e prea tarziu si vine maine. Insa pietenul lui e la el! In fiecare seara! Ce e intampla? Deja ma duce gandul ca e gay... Ce pot sa fac? Nu stiu sa comunic cu el! Nu stiu sa ii comunic lucrurile care ma dearnjeaza!

Răspuns Câştigător
| Tina88 a răspuns:

Intreaba-l direct si spune-i ce ne-ai spus si noua. O sa primesti raspunsurile, poate nu cele care le astepti dar macar vei afla adevarul.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate chiar e gay. Observa-ti un pic prietenul cand e cu acel prieten. I se dilata pupilele cand il vede? Il atinge (fara tenta sexuala) cand vorbeste cu el? Se lumineaza la fata cand vorbeste cu el? Se apleaca spre prieten cand comunica?
Prinde-ti iubitul singur si explica-i ce te framanta. Ca tu te simti neglijata, ca iti doresti sa fiti voi doi in intimitate, ca iti doresti mai mult pe planul relatiilor intime. Cere-i sa ai si tu "partea ta", un numar de seri pe saptamana cand sa fie numai cu tine.

| Vi003 a răspuns:

Si, in aceasta situatie, ce te deranjeaza: lipsa sexului sau faptul ca el ar putea avea o alta orientare sexuala? Nu inteleg de ce nu discuti pe fata cu el, spune-i ce crezi si apoi ia o hotarare.