| alealexuta a întrebat:

Da funda pentru cel care imi spune cele mai frumoase statusuri de dragostehappy

Răspuns Câştigător
| sarbucristina a răspuns:

Ai aparut in viata mea exact cand aveam nevoie, ai reusit sa imi faci inima sa te iubeasca de bunavoie.

Când te-am cunoscut ţi-am spus : "Bună, îmi pare bine de cunoştinţă".
De fapt voiam să zic : "Te-am găsit" ♥.

Tot ce am vazut, tot ce am facut, tot ce am simtit, a fost pentru ca te-am iubit.

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, si` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!
N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

Să ştii că aş pleca în lume. Doar să ştiu că ajung la tine ♥!

Dar amintirile cu tine nimeni nu mi le poate lua ♥

Tin minte cand ma suparai si plecam, iar tu veneai dupa mine si-mi spuneai 'glumeam iubire' ♥!

Vreau ca relatia noastra sa fie ca intre Tom si Jerry. Nu conteaza cat de mult ne certam, conteaza ca nu ne vom desparti.

Un loc mai frumos decat in bratele tale nu exista! ♥

Chiar daca as avea 1 000 de motive pentru a-l parasii,
Tot as gasi unul pentru a nu o face ♥

M-au intrebat razand : "Ce vezi la el? ".Iar eu le-am raspuns, cu acelasi zambet:
"Tot ce voi nu sunteti in stare sa vedeti! " oh go on.

Are acei ochi pe care niciodată nu am putut sa îi uit! ♥.

ştii ce nu o să regret niciodată? happy
Că te iubesc, că te-am iubit şi că te voi iubi toată viaţa mea! love struck

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa!♥

Am nevoie de tine, de noi... ♥

Vreau să îmi promiţi că nu o să ne ascundem de furtuni şi ploi, că orice s-ar întâmpla vom rămâne DOI! ♥

Si. E asa frumos cand auzi " Tu esti a mea! ". Dar mai frumos e sa auzi " Eu sunt doar al tau! "

Doua suflete, un singur gand!
.2 inimi ..aceias iubire!
.O dovada de iubire♥

Iubirea ta e atat de speciala pentru mine ♥
..Iti multumesc pentru tot ♥

Unele persoane chiar nu pot fi înlocuite. ♥

Atunci când îi povestesc cuiva ceva despre tine, zâmbesc.

- Poţi să-mi spui şi mie ce ai?
- Totul, numai pe tine nu te am.

Vei şti cu adevărat ce este dragostea atunci când vei fi întrebat despre ea şi tu nu te vei gândi la o definiţie, ci la un nume. ♥

Creierul zice : "Lasă-l, nu e singurul!", dar inima zice : "Nu e singurul! e unicul!" ♥

Când o persoană te caută chiar şi după ce v-aţi certat, ţine-o aproape de sufletul tău pentru că într-adevăr te iubeşte! ♥

***Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!

"Ţi-am spus te iubesc, si iti JUR ca inca te iubesc... ♥"

Te iubesc pentru ca mai facut sa simt ce e dragostea.

Atita timp cit te iubesc, atita timp voi zimbi ♥

★Clipele cand sunt cu tine, sunt cele mai frumose din viata mea★

★Orice inima are nevoie de o pereche★

Nu o sa iti cer niciodata sa ma uiti:X...o sa iti cer doar sa imi oferi iubirea ta:X

# Sunt unele momente în care tot ce îţi doreşti e să renunţi la tot si la toate...DoAr pentru El! :X:X ♥

# Nu pot să-mi văd viaţa fără tine, te iubesc şi tu ştii cel mai bine

- Nu vreau tipul de relaţie " Oh, ce frumoşi sunt împreună! ". Ci tipul de relaţie " Oh, cât de fericiţi sunt împreună ♥ ". puppy dog eyes

¤ Şi singurul lucru care mă mai ţine în viaţă e EL! ♥

4 răspunsuri:
| Licuricea a răspuns:

Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie.

Dragostea nu pune multe intrebari, deoarece, daca incepem sa gandim,
incepe sa ne fie frica.
E o frica inexplicabila, nu poate fi exprimata prin cuvinte.
De aceea nu intrebi, faci. – Paulo Coelho

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu.
Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

ragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua. – Heinrich Heine

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. – Marcel Proust

Dragostea e un extaz; ne scoate din noi insine.

Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei. –

Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite
inainte de a cunoaste persoana potrivita,
pentru ca, atunci cand o vei cunoaste in sfarsit, sa stii sa fii recunoscator

Dragostea este genul de copac ale carui fructe nu cresc pe crengi, ci la radacina.

Poate ca au avut dreptate cand au pus dragostea in carti;
se prea poate ca ea sa nu poata exista in alta parte.

"Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland
a, tu, iubeste-ma asa cum sunt.
De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti
ar fi usor de tot sa ma iubesti.
Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -
si-ar mai avea acelasi pret,
iubirea ta? "

Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. – Albert Enstein

Despre viata nu se poate scrie decat cu un toc inmuiat in lacrimi.

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute