| ValiSiAtat a întrebat:

Am 14 si unii colegi din clasa de la mine deja au prietena si nu inteleg cum de au reusit ei avand in vedere ca nu sunt chiar asa de cool sau ca vorbesc frumos intr-un fel intre noi.Acum intrebarea mea este cum as putea sa fac fetele sa ma placa sau macar sa le impresionez? Eu am urmatoarele atuuri:ochii albastri,creasta(par blond), muschi cam asta cred eu ca le impresioneaza.Defecte:sunt timid(FOARTE), de fiecare data cand vorbesc cu o fata frumoasa ma inrosesc foarte tare la fata sau incem sa zic prostii si chiar le fac sa rada dar cate odata rad cu mine si cate odata rad de mine.
A 2 a intrebare ar fi :Cum as putea sa transform defectele in atuuri sau macar sa nu le m-ai scot la iveala?
Stiu ca pentru a fi un tip cool dureaza ceva dar macar niste sfaturi mi-ar fi de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Raluca2121 a răspuns:

Buna! Deci, cum sa incep.Tu, nu trebuie sa fi rusinos in fata fetelor frumoase deoarece si ele sunt tot oameni si nu trebuie sa te rusinezi in preajma lor. Daca vrei sa le impresionezi, nu le da motiv sa rada de tine ci sa rada cu tine la fel cum ai zis ca reusesti cateoda.Trebuie sa gasesti ceea ce le place cel mai mult.Adica nu fi un nesimtit jignindule, pe cand tu de fapt incerci sa le impresionezi(stiu din propia experienta, asa au facut multi baieti cu mine di am ajuns sa ii urasc). Daca colegii tai au prietena si tu nu ai adta nu inseamna ca esti mai prejos sau mai urat decat ei! Frumusetea este subiectiva, ce iti place tie altcuiva s-ar putea sa nu-i placa! Asteapta timpul potrivit di fata potrivita! Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda te rog :*

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ai rabdare!/Poate sunt fete care te plac dar nu stiu cum sa actioneze temandu-se de un fefuz.Incearca sa glumesti mai mult, treptat vei reusi.

| Michiko a răspuns:

Toate vin de la sine dar pentru a trece peste defecte trebuie sa ai de a face cu multe fete ..pana te obisnuiesti, baga-te TU in seama cu fetele si imprieteniti-va

| ValiSiAtat explică:

Mersi raluca