| channah_5883 a întrebat:

Da, oficial ne-am impacat. Mi-a spus ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine si adevarul e ca si eu il iubesc. Insa mi-e frica sa nu mai ajungem la situatia asta vreodata pentru ca am suferit mult si nu mai vreau. Cand m-a cautat nu l-am pedepsit, m-am purtat f ok insa mi-e teama ca daca se mai repeta 1data nu il voi mai putea ierta... oare daca evit certurile si discutiile in contradictoriu e de ajuns? Sau sa incep sa nu-i mai permit sa stie tot timpul ce fac si cu cine sunt? E f gelos si cam asta e singura cauza de la care ajungem sa ne certam big grin

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca vrea sa stie e ok, nu trebuie sa-ti faci griji, da dovada ca te iubeste. Dar nu sa te intrebe non-stop "cu cine ai fost?" "cine te-a sunat?" "de ce?" "cum?" "cand" etc. Nu trebuie sa-i lasi prioritate sa te enerveze, dar nici tu sa nu-i dai motive de gelozie, si totul o sa fie ok.

| Kylexy a răspuns:

Nu ii da motive de gelozie, vorbeste deschis cu el spune-i ca daca mai greseste odata fata de tine sa iti spuna el tie adio ca nu stii daca il mai poti ierta, gelozia e boala grea vorbeste cu el mereu cand e gelos linisteste-l.

| Ciresikaaa a răspuns:

Asa sunt toti.
si prietenul meu ma suna toata ziua si ma intreaba ce fac, unde sunt, cu cine etc.
nu il poti opri de la intrebarile asteastraight face
pentru a evita certurile este bine sa fiti sinceri amandoiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa fie si putina gelozie, dar putina, tu zici ca nu il vei mai ierta de aici deducem ca el a gresit, nestiind foarte mult din povestea voastra eu deduc ca el a facut o greseala din gelozie, sau cum? adica te-a vazut pe tine cu altcineva si din proasta gelozie s-a culcat cu alta, te rog mai multe detalii, se spune ca oricine merita a doua sansa dar ai grija ca vinul care pateaza il scoti doar cu foarfeca, daca e gelos nu e bine, incepe sa devina acaparator si stapinul tau, ia aminte la povata cu vinul ca baieti sunt girla