| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu o fata de 4 luni, avem amandoi 17 ani, la inceput era totul bine, nu ne certam din nimicuri, vorbeam extrem de mult si pe mess si la telefon si ne vedeam zilnic. Dar de una sau doua saptamani lucrurile nu mai sunt chiar asa roz, nu mai curge lapte si miere, au inceput certurile, eu recunosc sunt un nebun gelos si posesiv, ea parca ma trateaza cu indiferenta, ajungem sa ne certam in fiecare seara desi ne iubim, am incercat sa las mai mult de la mine, ne-am promis unu altuia ca o sa fie bine, dar chiar nu stiu ce as putea sa fac sa vad daca ea chiar ma iubeste. Cum ar trebui sa facem sa evitam certurile care apar din nimic? Si cum as putea sa vad daca ea chiar tine la mine?

3 răspunsuri:
| enchanted a răspuns:

Cere-i un timp in care sa nu va mai intalniti, asa o vei testa cel mai bine daca se combina cu altcineva si daca iti da papucii

| f a răspuns:

De obicei fetele se combina cu baietii pentru ca ele chiar le place de ei...probabil ca sufera chiar maui mult decat tine...calmeaza'te! ai incredere in ea

| PoOfarina a răspuns:

Buna!
Incearca sa nu mai fii asa posesiv si sa renunti la gelozia aceea excesiva. Nu va ajuta deloc, si-ai zis`o chiar si tu. Invata sa o tratez ca pe o persoana, nu ca pe un obiect ce`ti apartine. Fa`o sa se simta dorita, iubita si astfel veti evita certurile. Inceracati sa lasati de la voi, pentru ca`ntr`o relatie nu e loc de orgolii, gelozii nefondate etc. Daca simti nevoia, cere`i o pauza de cateva zile. In cazul in care tine la tine va simti ca nu trebuie sa caute altceva in acest timp. In caz contrar, daca va cauta sa cocheteze cu altul, inseamna ca nu e totul asa cum crezi tu.
Mult noroc!