| Denisuca21 a întrebat:

Daca accepti sa iesi cu un baiat,desi ai prieten, inseamna ca il inseli sau nu? Voi ce credeti? Tineti cont de faptul ca partenerul nu stie de iesire!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Normal e sa-i spui prietenului, ca te vezi cu alt baiat. Daca-i ascunzi acest lucru, inseamna ca acel alt baiat nu e doar un simplu amic, ci un potential partener (iar asta se cheama inselat).

14 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Da il inseli

| Oana92 a răspuns:

Da, tot inselat se numeste!

| Kalla a răspuns:

Daca ai prieten nu inseamna ca nu mai poti iesi cu alti baieti.
Gosh, asta e mentalitate invechita. Poti sa iesi cu cati baieti vrei, sa va tineti in brate si sa va distrati.Asta nu inseamna ca iti inseli prietenul.Nu trebuie sa renunti la prietenii tai baieti. Iubirile vin si pleaca, prietenii sunt pentru vesnicie.Nu te departa de ei.

| shadow72 a răspuns (pentru Kalla):

Deci daca tu ai avea iubit sa spunem de 2 aniiar el ar iesi cu prietenele lui, s-ar imbratisa etc, ai considera ca nu te inseala si nu te-ai supara?

| Kalla a răspuns (pentru shadow72):

Sunt impreuna cu un baiat de un an si un pic iar daca iese cu prietenele lui eu nu ma supar pentru ca daca il sufoc relatia se termina.Gelozia nu e niciodata buna in relatie.M-as supar numai daca amana intalnirile cu mine ca sa stea cu celelalte fete.

| shadow72 a răspuns (pentru Kalla):

Sa il lasi in continuare sa faca asta...sa nu cumva sa il sufoci.
intrebarea e alta.sa spunem ca il vezi cu o fata in brate...ce faci?

| Kalla a răspuns (pentru shadow72):

Eu stiu ca se mai joaca cu prietenele lui dar e doar in joaca.Bine,poate ma simt putin cam prost cand il vad ca face asta dar eu incerc sa tac si sa fiu intelegatoare. Oricum, atunci cand suntem toti prieteni si prietenele impreuna el ma imbratiseaza doar pe mine :3

| shadow72 a răspuns (pentru Kalla):

E dragut..nu mai spun nimic sperand sa nu iti schimb gandirea.mi se pare ok cum gandesti adica decat sa o faca pe ascuns mai bine sa stii...te sfatuiesc sa aai mai multa grija doar. oricum gandesc ok...rar fete gen

| Kalla a răspuns (pentru shadow72):

Multumesc.

| Seepty a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca il inseli, poate iesi cu el doar ca sunteti amici dar majoritatea isi inseala prietenul daca iese afara cu altul si nu il anunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam da, il inseli.

| stark47 a răspuns:

Eu nu cred ca poate fi considerata inselare.insa tu nu stai cu mine.
pentru a evita orice fel de complicatii, dunal "bai vezi ca iesi cu X la un suc ca m am plictisit acasa, esti OK?"mi s-a intamplat de multe ori ca ea sa iasa la suc cu amici de ai me icu colegi de-ai ei si multe altele.insa daca nu ma anunta aveam sentimentu ala ca imi ascunde ceva si nu era ok,daca ma anunta in avans nu aveam nici o problema.
din nou, fiecare are punctul sau de vedere, cum am zis, mie nu mi se pare, insa altora ar putea

| Neuronul a răspuns:

Depinde de scopul întâlnirii.

| Tigrul15 a răspuns:

Normal ca il inseli laughing))) si asta ii scopul in inselat, sa nu stie prietenul.