| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca poate exista iubire sincera fara minciuni, fara sa iti inseli partenerul?

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Da,exista!

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da sigur ca exista si este extraordinar sa stii ca partenerul de viata te iubeste si te respecta si poti sa ai incredere suta la suta ca nu te inseala.

| Vizitiul a răspuns:

Mai exista si ape limpezi, dar sunt greu de gasit, si atunci cand le gasesti, nu le vezi de "orb" ce esti.

| DorelSudoru a răspuns:

In nici un caz, mai intai vine vorba daca exista iubire sau ce denumim noi asa

| DianaScorpio a răspuns:

Asa cum ti-a spus si justitiarul: da, exista.

| mgtow a răspuns:

Iubire fara minciuna nu exista pentru ca minciuni exista oricat de minore ar fi sunt acolo, iar despre inselat e destul de complicat sa dai de o persoana fidela.

Răspuns utilizator avertizat
| ZvT a răspuns:

Majoritatea oamenilor sunt egoisti si nu ii intereseaza de ceilalti atata timp cat lor le este mai bine, dar daca tot ce are nevoie este la tine atunci nu vad niciun motiv pentru care ar face asta.

| PinkPanther a răspuns:

Da, exista daca la minciuni nu le pui pe cele nevinovate, de exemplu exista miniciuni pe care le psui ca sa iti protejezi partenerul de o suferinta.
Dar acurile astea sunt foarte foarte rare din pacate

| roxyana03 a răspuns:

Buna, exista iubire, fara sa-ti inseli partenerul, da nu vei putea sa te abtii sa nul minti, chiar daca vrei sa nu il minti, o faci atuncii can iti doresti cel mai putin, fara sa-ti dai seama. sad.

| Someone_9716 a răspuns:

Exista. Dar nu ajunge doar iubirea, trebuie si respect.

| AnTiBioTic a răspuns:

Mda eu cred ca exista iubire sincera fara sa-ti inseli partenerul/partenera si fara minciuni prea gravehappy

| inteligenta a răspuns:

Da,eu cred in iubire sincera fara minciuni, doar daca il iubesti nespus de mult atunci nu cred ca vei putea sa il minti, dar daca il minti atunci nu il iubesti cu adevarat. funda? please

| zentarim a răspuns:

Minciuna Pateaza, Adevarul Ucide! Idealul uman este undeva in mijloc!