| survivor12 a întrebat:

Daca ai facut laba la 13 ani si au iesit cateva picaturi de sperma patesti ceva?
De la cati ani poti face laba sau sex.Din curiozitate intreb.
P.S. Nu vreau sa mai fac asta, am fost doar curios.
FUNDA FUNDA FUNDA

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te masturbezi de la orice varsta doresti, insa de obicei se incepe la pubertate cand activitatea hormonala se amplifica si apare nevoia de a se elimina stresul psihic si mental provoact. Conform ultimelor cercetari medicale s-a ajuns la concluzia ca masturbarea nu afecteaza deloc organismul, ba dincontra este chiar benefica si din acest motiv este recomandat pentru diminuarea/eliminarea stresului acumulat.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Nu;
2. Nu există nicio „limită". Poți s-o faci și la 3, dar și la 30 de ani. Majoritatea încep pe la 12...14 ani, odată cu debutul pubertății și explozia hormonală.
PS poți s-o faci liniștit. Și o vei face, chiar dacă (spui că) nu vrei.winking

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca nu vrei sa mai faci laba.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa faci cand vrei. Nu ai ce sa patesti. Opinia medicala curenta despre masturbare este ca ar fi benefica.

| ywar a răspuns:

Si de invatat si pus cu burta pe carte nu intrebi?

| sizzlingaddicted a răspuns:

Ma bucur ca sustineti parerea mea ca laba este a 7a minune a lumi! respect baieti!