| andraeva a întrebat:

As avea si eu o intrebare: ce sanse sunt sa raman gravida daca menstruatia mi-a venit pe 17 octombrie (m-a tinut 5 zile), apoi pe 26, 27,28 si 29 am avut contacte sexuale neprotejate?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunteti amandoi sanatosi si fertili, sansa este de aproape 100%

| andraeva explică (pentru Brigaela):

Merci pentru rasp. Inca o intrebare: eram in perioada fertila, nu? eu m-am uitat pe net si am calculat.

| Brigaela a răspuns (pentru andraeva):

Teoretic da. Totusi, ca sa-ti calculezi perioada fertila trebuie sa stii durata ultimelor 6 cicluri menstruale. Daca acestea ua fost regulate cu o durata de 27-30 de zile, erai in perioada fertila.

| neutrino a răspuns:

Daca nu acum, atunci cand?