| kation4k a întrebat:

Dacă am avut pentru prima dată relații sexuale 2 luni în urmă(am avut şi scurgeri de sînge şi dureri), acum dacă aş mai avea încă o dată relații voi mai avea scurgeri de sînge sau dureri?
De atunci de la prima dată nu am avut încă niciodată relații.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E foarte posibil să ai și o nouă sângerare, și dureri. Mai ales dureri, pentru că vaginul tău încă nu e învățat să se relaxeze pentru a găzdui în interior organul masculin. Iar dacă acesta e ceva mai mare... vei cam avea de suferit.
O soluție simplă și la îndemână ar fi să începi să te masturbezi (și) intravaginal, introducând acolo treptat câte un deget, astfel încât să reușești să strecori măcar două, dacă nu chiar trei. Folosește mult lubrifiant, chiar dacă produci și tu din ăla natural. Și ai multă grijă la igienă, atât cea intimă, cât și a mâinilor (sau a obiectelor folosite)!
Și încet-încet, vei ajunge la plăcere, fără durere!