| anonim_4396 a întrebat:

Deci si acum dupa ce am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu de 2 ani si 8 luni suntem impreuna si la prima data si mereu am dureri cand o fac! E normal? Ca el ma roaga sa ma duc la un ginecolog.

Răspuns Câştigător
| MadutzaB a răspuns:

Nu e normal sa ai dureri in timpul actului sexual.Acestea se pot datora unei infectii sau unei BTS.Ar fi bine sa il asculti si sa mergi la doctor.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este normal, ba chiar este foarte grav. Intrebarea este de ce nu i-ai spus ginecologului pana acum in toate consulturile pe care le-ai facut pana acum. Durerea la contact sexual este un semn mare de alarma si de obicei insoteste o boala serioasa. Du-te urgent la ginecolog.

| ana_2556 a răspuns:

Asculta-ti iubitul si mergi la ginecolog. Nu e deloc normal! si In plus, odata cu inceperea relatiilor sexuale, trebuie anual facut un consult.

| XxY_5456 a răspuns:

Asculta-l si mergi la un control de specialitate. Motivele pentru care ai dureri. pot fi multiple.: de la gradul tau de excitatie (si umectare) pana la chestii FOARTE serioase.precum un chist sau mai stiu eu ce.

| AdDa1502 a răspuns:

Daca erai virgina era normal sa te doara pentru ca ti s-a rupt himenul:-D daca nu erai virgina du-te la un control.

| iloveblackdiamond a răspuns:

Nu e normal, e mai bine sa mergi la un ginecolog...probabil ai o infectie!
Multa sanatate si iubire