| Madalinnaa253 a întrebat:

Daca am avut un contact neprotejat, cu ejaculare in interior, in a 6 a zi a ciclului, exista un risc crescut de a ramane însărcinată? Menționez ca am un ciclu regulat de 28 de zile, iar ovulatia e prin a 14 a zi a ciclului.

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai ciclu regulat de 28 de zile adica? Mai exact ce inseamna alea 28 de zile regulat, cum numeri, sau cum stii asta? A fost a 6a zi de cand anume?

| Madalinnaa253 explică (pentru relian):

Am si aplicatie cu care monitorizez. Număr de la prima zi a ultimului ciclu, pana la prima zi de dinaintea următorului.

| relian a răspuns (pentru Madalinnaa253):

Ce inseamna de la prima zi a ciclului, cand este prima zi a ciclului de care spui si cand este ultima zi?

| Madalinnaa253 explică (pentru relian):

Mai, ciclul menstrual il am regulat, Adica eu ma pot ghida dupa metoda calendarului pentru a nu ramane. De aceea cred ca sunt slabe șansele.

| relian a răspuns (pentru Madalinnaa253):

Tocmai de aia intreb, femeile tot o baga pe aiai cu metoda calaendarului, dar de fapt majoritatea gresesc.
Caledaru e de fapt asa, vorba vine, nu te iei dupa calendar deloc, trebuie sa numeri zilele asa cum ai spus tu din prima zi pana in ultima zi.
Dar prima zi la fel unele femei sa nu zic majoritatea incurca cilcu cu altceva laughing de aia am intrebat, sa vaz tu stii sau la fel gresesti.
Metoda calednarului se numeste asa pentru ca notezi data cand e prima zi, dar in rest nu ai treaba cu nici un calendar.

Multe femei merg pe ideea din data X a unei luni,, urmatoprul e in data X a urmatoarei luni ce este gresit.
Cicklu menstrual este de cand incepi sa singerezi din prima zi pana la o noua singerare, adica menstra.
Daca asa numeri tu, atunci esti in regula, nu ai cum sa ramai nici daca vrei laughing

| Madalinnaa253 explică (pentru relian):

Da, asa m-a invatat mama si aparent a avut dreptate. Ma ajuta si faptul ca imi vine regulat si nu imi intarzie niciodata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| spuncevreau a răspuns:

Te-a luat valul în timpul acțiunii și i-ai zis ăluia "give it to me", "give it to meeeee!"
Și ți-a dat-o.

| Shide47 a răspuns:

Cel mai probabil vei ramane gravidă

| Madalinnaa253 explică (pentru Shide47):

Din cate am inteles, sunt slabe șansele. happy