| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu prietena mea in a 3 zi dupa menstruatie (ciclu regulat 28 de zile) neprotejat si am facut mai multe runde (3, 4) dar fara terminare inauntru, am scos-o de fiecare data, se poata sa ramana gravida din ce mai ramane pe canal daca era in perioada infertila?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai scos in evidenta faptul ca in cazul prietenei tale : "" ciclu regulat 28 de zile, in acel caz cele 4-5 zile care apartin PERIOADEI FERTILE a fiecarui ciclu menstrual, se suprapun intotdeauna peste intervalul cuprins intre cea de a 10-a si 15-a zi a ciclului.
Daca cea de a 3-a zi de DUPA TERMINAREA MENSTRUATIEI se incadreaza in primele 1-9 zile ale ciclului menstrual (inclusiv menstruatia), inseamna ca actul sexual a fost intretinut in una din zilele PERIOADEI DE INFERTILITATE RELATIVA, cea in care atat posibilitatea cat si probabilitatea de formare a sarcinii este extrem de mica de doar 1-3%, bineinteles ca numai in stuatia in care sperma este ejaculata in vagin. In situatia prezentata chiar si daca nimeni nu are cum sau de unde sa stie cate zile a tinut in realitatea sangerarea menstruala, deci nici daca actele sexuale au avut loc in a 4?, a 6?, sau a 8? zi a ciclului, chiar si asa se poate aprecia ca formarea sarcinii devine aproape in totalitate imposibila in conditiile descrise. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, tehnica ta de ejaculat afara, dar cu partide consecutive de sex, da aceleasi rezultate, o posibila sarcina, cu conditia ca fata sa fie in perioada fertila.
De data asta ai scapat, pentru ca fata nu era in perioada fertila.
Dar asta este greseala pe care o fac toti incepatorii, partidele consecutive de sex, unde sperma ramasa pe teava (1-2 picaturi doar), care se scurg in vaginul fetei, imediat cum este re-introdus si o lasa insarcinata imediat. Dupa cum am spus, unica conditie sa ramana gravida, fiind ca fata sa fie in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

,,...am facut mai multe runde (3 4) dar fara terminare inauntru am scos-o de fiecare data, se poata sa ramana gravida din ce mai ramane pe canal daca era in perioada infertila?""
In situatiile in care barbatul NU urineaza intre 2 sau mai multe ejaculari succesive/repetatea, intotdeauna in uretra penisului va ramane suficient de multa sperma incat formarea sarcinii sa devina posibila, fiindca acea sperma se va scurge in vagin pe parcursul urmatorului act sexual.
Insa intr-o astfel de situatie pentru a se putea forma o sarcina, trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditia principala strict necesara si obligatorie si anume ca in acel moment femeia sa fie in perioada fertila a ciclului menstrual. In caz contrar sperma poate fi ejaculata in vagin de fiecare data fara nicio retinere. Multa sanatate!

| Anonim3177 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am urinat de 2 ori intre ele, stiam cv legat de asta. Multumesc!

| Anonim3177 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa ramana gravida in situatia prezentata de tine.

| Andreeush a răspuns:

Dacă era în perioada infertilă atunci nu sunt riscuri.

| Anca32 a răspuns:

Dacă era în perioada infertila și nu ai ejaculare înăuntrul vagonului nu are cum

| mihai69 a răspuns (pentru Anca32):

„nu ai ejaculare înăuntrul vagonului"
===
rolling on the floor

| Anca32 a răspuns (pentru mihai69):

E tastatura și rapiditatea de vina?