| robertacrim a întrebat:

Dacă am făcut ieri sex și perioada fertila începe peste 3 zile și a ejaculat în interior, pot rămâne insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca perioada fertila incepe abia peste 3 zile, nu sunt sanse de sarcina, fiindca ovulatia se petrece peste inca 5 zile iar sperma nu poate sa reziste 8-9 zile.

| Lukasssz a răspuns:

Da

| Floridori a răspuns:

Daca vei citi cu atentie raspunsul meu la cealalta intrebare, poate vei intelege ca intr-un ciclu neregulat NU se poate estima perioada fertila si ca nestiind lungimea ciclului in curs, exista mereu risc de sarcina.