| Ionelamzz a întrebat:

Buna,dacă faci sex neprotejat și nu ești în perioada fertila, dar oricum el nu a mai ejaculat de 3-4 zile si FARA sa ejaculeze in interior, poți rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, imposibil sa ramai insarcinata daca nu ejaculeaza in interior deoarece sperma trebuie sa intre in vaginul femeii dar daca nu intra si tu ai ejaculat in exterior (Adica pe dinafara) atunci ea nu va ramane deloc insarcinata. Sper ca te-am ajutat! happy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da ca inainte de a ejacula este lichiodul preejaculator care contine spermă, si ala vine automat inaintea ejacularii propriuzise.

| Goete a răspuns:

Nu

| AIeXxX a răspuns:

Șansa este foarte mică de a rămâne însărcinată de la lichidul preejaculator. Chiar dacă nu și-a dat drumul în tine, bărbații secretă în timpul actului sexual lichid preejaculator. S-a dovedit că aproximativ 13-20 % din cupluri, care fac sex neprotejat, pot ajunge însărcinate în decurs de 1 an, dacă folosesc tehnica de "scoatere la timp". Așa că ai grijă, mai bine folosește prezervativ, anticoncepționale sau un dispozitiv intrauterin.