| Mimippescuu55 a întrebat:

Dacă sunt în perioada fertilă iar prietenul meu nu a mai ejaculat de 2 zile si facem sex neprotejat pot rămâne însărcinată?

8 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| ZyRRe a răspuns:

Normal că da. De ce să o faci neprotejat?

| Mimippescuu55 explică (pentru ZyRRe):

Pentru ca asa as vrea.Pai daca as fi în perioada fertilă iar in acel lichid nu mai exista spermatozoizi iar nu el va ejacula în vagin, cum ar putea sa se formeze sarcina?

| Lauramee a răspuns:

Daca nu ejaculeaza inauntru nu ai cum sa ramai

| Mariaa005 a răspuns:

In lichidul ala mereu exista spermatozoizi activi, iar daca esti in perioada fertila sansele unei sarcini sunt mari.

Indicat e sa iei pastila de dupa in primele 24 de ore sau sa te protejezi

| Mimippescuu55 explică (pentru Mariaa005):

Ok,dar dacă de exemplu as face sex după perioada fertilă sau înainte iar el nu va ejacula în interior mai are ceva?

| Marcris9008 a răspuns:

Daca stie cand sa iasa si simte cand se apropie sa ejaculeze nu ramai insarcinata. Eu fac sex cu prietena mea de 4 ani asa si nu am avut niciodata emotii ca este posibil sa ramana insarcinata