| Elena2838399292 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat a9a zi dupa ultima menstruatie dar nu a eleminat in mine decat lichiul incolor sunt sanse se sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca a 9-a zi ''dupa ultima menstruatie'' poate fi si a 12 dar la fel de bine si a 15-a zi a ciclului menstrual, fiindca asta depinde de numarul zilelor de menstruatie (ciclul menstrual incepe in prima zi de sangerare), reiese ca actul sexual neprotejat a avut loc cel mai probabil in una din zilele considerate cele mai fertile ale PERIOADEI FERTILE. Dar chiar si asa, in situatia/cazul in care partenerul de sex este experimentat si din acest motiv reuseste sa-si retina perfect ejacularea incat sperma sa nu ajunga in vagin, se poate aprecia ca practic in aceste situatii NU se poate forma sarcina. Lichidul preejaculator poate sa aiba in continutul sau spermatozoizi numai in cazul in care s-a produs/a existat o ejaculare anterioara cu cca 2-3 ore si pe urma inainte sa inceapa actul sexual neprotejat, barbatul nu a urinat, Multa sanatate!

| Elena2838399292 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu si-a dat drumul la sperma in mine decat la lichiul incolor

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Există șanse.

| Valentina8 a răspuns:

Desigur! Foarte multe. Din cate stiu pana in a 14-a zi dupa menstruatie este perioada in care fertilitatea este foarte mare. Daca s-a petrecut ieri contactul sexual ar fi bine sa tragi o fuga la farmacie pentru pastila de a doua zi. Asta daca nu cumva iei anticonceptional regulat.