| anais13 a întrebat:

Daca am făcut sex neprotejat, dar el nu și-a dat drumul in mine, iar înainte de asta am mai avut un act sexual cu finalizare in prezervativ, exista vreo șansa sa rămân gravida? Menționez ca sunt și in perioada infertilă, iar după actul in care și-a dat drumul in prezervativ s-a și sters și a mers și la toaleta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca chiar tu ai mentionat in informatia precizata, ca cele 2 acte sexuale au fost intretinut in modul urmator : ""Menționez ca sunt și in perioada infertilă (INFERTILA), iar după actul in care și-a dat drumul in prezervativ s-a și sters și a mers și la toaleta.''
Fiindca a urinat dupa ejaculare deci inainte de a incepe cel de al 2-lea sex neprotejat, se poate considera si aprecia ca intr-o astfel de situatie atat TEORETIC cat si PRACTIC in proportie de peste 99% este exclusa posibilitatea de a se putea forma sarcina din 2 motive si anume : fiindca in momentul sexului NU putea sa existe OVULUL VIABIL strict necesar formarii sarcinii si de asemenea NU au existat nici spermatozoizi fiindca acestia au fost eliminati din uretra penisului prin urinarea efectuata dupa ejaculare. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada infertila, este imposibil sa ramai gravida.

| IonGugustiuc a răspuns:

Mai bine testeaza. Daca ati continuat sexul imediat dupa ce s-a spalat, pot fi niste sanse, chiar daca foarte mici.
Exista sanse ca si testul sa dea gres. Daca testezi acum, cel mai probabil raspunsul va fi negativ deoarece spermatozoidul nu va fi apucat sa fertilizeze nimic. Deasemenea, ultima "doza" de spermatozoizi e in general moarta.
Practic nu vei putea afla raspunsul decat atunci cand esti gravida. Speram ca nu va fi cazul iar daca esti panicata, ia pastila de a 2-a zi.
Data viitoare ai grija ce faci

| anais13 explică (pentru IonGugustiuc):

El spune ca nu și-a dat drumul deloc și ca nu a curs nimic din penis. Acum nu stiu ce sa cred

| Mkeynes a răspuns (pentru anais13):

Curge lichid pe tot parcursul actului
Chiar daca nu isi da drumul
Si de asta e periculos ca exista riscul sa fi ramas spermatozoizii pe teava
Eu odata am fc neprotejat sau de doua si am stat cu stres o luna intreaga...
faci cu prezervativ =fara stres

| anais13 explică (pentru Mkeynes):

Dar a mers la baie după ce și-a dat drumul in prezervativ, nu stiu dacă au mai rămas spermatozoizi pe țeava. Și mai sunt și in perioada infertilă

| TheNotorious a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata.