| DonarisDona a întrebat:

Dacă am luat o gura de bere cu lămâie cu alcool după aproape o zi după ce am luat pastila escapelle, ar putea afecta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa trecerea unui interval de timp de 45-60 de minute de la inghitirea partile contraceptive Escapalle, poti sa bei orice ''tarie'' si in orice cantitate, incat sa te si imbeti incat sa devii ''manga'', fiindca hormonii proveniti din pastila folosita dupa o ora au ajuns deja la tinta, adica deja si-au inceput actiunea lor de a inhiba functionarea ovarelor. Salutare!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E o amarata de gura si aia nici nu poate fi considerata bere, la cum e aia puteai sa iei gura aia si cand erai pe antibiotic ca tot nu-ti facea nimic

| Emilian65 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu afectează.