| Atomicx66 a întrebat:

Daca am vazut o conversatie intre iubita mea si o prietena de a ei, vorbind despre un baiat si spunandu-i ca il place fizic pe acel baiat. Ar trebui sa ma îngrijoreze? Rog seriozitate

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu. Iti poate placea cineva fizic/consideri frumos ca aspect fizic si ca om, dar asta nu inseamna ca abia astepti sa-l prinzi la cotitura.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce stadiu de relatie sunteti si ce intentii de viitor aveti.

| Atomicx66 explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa menționez. Relatie de peste 2 ani. Si cand an fost certati, a vorbit cu acel băiat

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi culmea ca o simpla remarca nevinovata sau o afirmatie complet lipsita de ''greutate''sa-ti provoace neplaceri in relatie. Doar un bolnav ros de gelozie ar putea proceda aintrun mod atat de...infantil. Sanatate!

| Pool77 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu chiar.
Daca nevasta-ta ar vorbi cu prietena ea la o cafea de dimineata, si i-ar spuna prietenei ei "Ba fata, ieri l-am vazut pe Ionut ala, ba ce-mi place cum arata", tu cum ai reactiona? Ai spala-o si ai da-o cu parfum dupa care ai duce-o tu personal la Ionut?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Pool77):

Statutul meu NU imi permite sa comentez o ''analiza filozofica'' atat de fina si mai ales...valoroasa. laughing rolling on the floor

| Pool77 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Scrie te rog pe limbaj de santier, sunt prea obosit sa descifrez limbajul tau, cult. laughing

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi.

| Apollo007 a răspuns:

Prietene cand mergi pe stradă te uiți după alte femei? Comentezi ocazional cu amici tăi ce buna e x sau y? Ce ti se pare anormal ca si ea sa se uite după alți bărbați? Daca ramane doar cu uitatul si comentatul nu ai de ce sa faci crize de gelozie.

| Rorry a răspuns:

Femeile nu devin brusc oarbe cand intra intr-o relatie laughing) ce e frumos si lui dzeu ii place laughing depinde cine e acel tip, care e cineva care e in preajma ei des, poate deveni ciudat...dar una e sa zici ce misto e unu si alta sa te arunci pe el laughing

| Atomicx66 explică (pentru Rorry):

Am uitat sa menționez. Relatie de peste 2 ani. Si cand am fost certati, a vorbit cu acel băiat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Atomicx66):

In cazul asta, este evident ca ea are ceva dragan la baiatul ala si nu te iubeste doar pe tine.